Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám elérni h ügessen/v...

Hogy tudnám elérni h ügessen/vágtázzon utánam a ló?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Fogj egy almát, és FUSS! :D
2014. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Te sehogy ,eleve gyorsabban vágtázik mint te ahogy futsz,azon túl mégha sikerül is marha okos dolog egy vágtázó ló előtt futkorászni . Nem kiskutya meg plüsállatka,300 kilójával rádlép majd te utánad fognak vágtatni a kórházba.
2014. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Hívod, vezetőszárral korrigálod, aztán megjutalmazod. Magyarán úgy, mint bármi mást. Én mondjuk adnék a dolognak egy kontrolláltabb formát, mert az össze-vissza rohangázó ló nem jó móka, ráadásul igen lassan kellene vágtáznia ahhoz, hogy mögötted maradjon.

Javasolnám, hogy dolgozzatok kézen és a ló mellett haladva próbálkozz, annak még értelme is van. Elleszel vele egy darabig, mire összejön a vágta.

2014. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
És még tanbácsot is adnak .... Ebből születik az elcseszett ló.. Mindenféle jött -ment kislány sztárpatparelliset akar játszani a végén meg majd más szenved az elkúrt lóval. Csináld csak meg osztogassátok még neki a tanácsokat :D
2014. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Erre adtam tanácsot: [link]

Ha szerinted ettől elcsesződik a ló, akkor sajnállak.

2014. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen,csak nem mindegy okostojás,hogy egy olyan ember csinálja a lóval ,akinek több éves tapasztalata van és érti a dolgát vagy egy 12 éves kislány,aki itt elolvas pár kommentet és máris szakértő.....
2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Mert akinek tapasztalata van, az azzal született?


Azt gondolom, ez az oldal azért van, hogy segítsük egymást. Ha hülyeséget szeretne a kérdező, akkor pedig ajánljunk hasonló, jobb, hasznosabb alternatívát.

2014. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért van ,hogy segítsünk igen,de okj-s tanfolyamot csak nem fogsz neki adni a tanácsaiddal meg szakképesítést... Erről a témáról meg könyvet lehetne írni,nem innen fogja megtanulni elhiheted....
2014. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én vezetőszárral dolgoztam vele földről a minap, eddig én se csináltam.

Kezembe egy parelli féle bottal. Először mintha futószáraznám megmozgattam mindkét kézen ügetésben. Majd körbe sétáltunk a pályán, előny ha futószáron szóra is tud dolgozni így könnyebben csinálja ezt melletted is. Nos elindultunk majd hanggal is indítottam plusz én is gyorsabb tempóba mentem és lám jön mellettem, megálltam megállt ő is. ezzel így szórakoztunk jódarabig mindkét kézen kanyarogva stb majd vágtával is megpróbáltuk, az is ment szépen mindez vezetőszáron mellettem! nem teljes köröket vágtáztunk annyit nem kértem tőle. Az én lovam tud lassan is vágtázni nemtudom a tied mennyire együttműködő. Végül elengedtem és ment úgy is kanyarokba is szépen irányt tudtunk váltani, ügyes volt nagyon tényleg. Vágtát már nem mertem így bevállalni. Ja arról nem is írtam hogy jobb kezemben a vezetőszár és balon a "parelli féle botom" amit ha gyorsabb tempót szerettem volna diktálni megmozgattam mögöttem plusz hang segítség (másik kéz fordítva). De a megállást gyakoroljátok először, hogy álljon meg ha te is és nyugodtan használj hang segítséget is sokat segít! Hátra lépést mi szintén úgy csináljuk hogy mellé kell állnom és úgy megy hátra ha szemben áll velem úgy még nem megy sajnos. Remélem segíthettem! :)

2015. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen :) köszönöm a válaszokat.

lépésben megállás megy vezetőszár nélkül jön utánam :)

bár nem nagyon együttműködő

2015. márc. 3. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!