Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtákat javasoltok?...

Milyen lófajtákat javasoltok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan lovat szeretnék, ami alkalmas lovaglásra, kocsikázásra, könnyebb mezőgazdasági munkára, illetve kisebb akadályok ugratására is. Tehát egy igazi "mindenes" lovat keresek. Főleg tereplovaglásra használnám. Inkább nyugodt és kiegyensúlyozott legyen, mint élénk és pörgős. Félrideg tartásba lenne, ezért fontos, hogy ellenálló, egészséges és viszonylag igénytelen fajta legyen. Háromoldalú beálló van. Ne legyen alacsonyabb, mint 160cm. (Tudom, hogy egyedfüggő is, de most kimondottan fajták érdekelnének.) A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. jan. 6. 15:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként western stílusban lovagolnám.

Ui.: Erős paták előnyben, mert nem szeretném patkolni. :)

2015. jan. 6. 15:09
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom itt a többi ember hogyan gondolja, de szerintem erre a célra tökéletesen megfelelne egy sodrott is amiben van egy kis "hidegvér".
2015. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nóniusz, furioso?
2015. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is gondoltam a sodrottra. :) De igazából melegvérű lófajták érdekelnének, mert kanca lovat szeretnék, és akkor lehetne az egyik csikója sodrott, amit megtartanék. :) (Persze tudom, hogy így nem lehet tudni, hogy milyen nemű, jellemű, színű lesz a csikó, de megéri felnőni látni.)

Egyébként a lónak lenne társasága is, úgyhogy ez nem probléma. :)(Szamár, shetlandi póni, vagy valami kisló.)

2015. jan. 6. 16:07
 5/10 A kérdező kommentje:
A nóniusz jó ötlet! :)
2015. jan. 6. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

én is a nóniuszt akartam írni! esetleg gidrán, de nekem azokkal nincsenek jó tapasztalataim... a nóniusz igazán univerzális, kocsiban is nagyon jó, nem egy agybajos, viszonylag igénytelen, általában jók a patái és magasak.


de amúgy simán találhatsz félvérek között olyan lovat, ami ugyanazt tudja, mint egy nyereghelyen sütött nóniusz, csak feleannyiért.


a másik fajta, ami hátasnak és kocsiba is jó az a lipicai, de azért az komolyabb falat szerintem, nem tudom tudsz-e elég munkát adni neki, mert annak mindig kell adni feladatot, különben a felgyülemlett energiáit képes rosszra fordítani... de egy lipp félvér az pl máris jó lehet.

2015. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha már fajtákat kérdeztél és tisztavérűt szeretnél, meg még csikót is, akkor ne tegyél már rá hidegvérűt...Dunát lehetne rekeszteni a magyar félvérekkel és ha végül eladod, többet is kapsz érte, azt a 30 ezres feddíjat csak megéri már...nem?

Máskülönben vehetsz egy olyan magyar félvért, ami alkatilag, idegrendszerileg, képzettségileg számodra megfelel, nagyobb a választék, nem szűkíti le az adott fajta.

2015. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lipicai esetleg. Gidrán az olyan ,hogy vagy nagyon jó vagy nagyon szar, nincs átmenet a kettő között . olyat nehéz lesz találni ami összehangolható a mezőgazdasággal meg az ugrálással. Kissebb akadályokat mindegyik átugrik de a 2 nehezen összehangolható. Lipicait kocsiba viszont betudod fogni .
2015. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az ugratást főleg úgy értettem, hogy terepen ne ijedjen meg egy kisebb akadálytól. Nem kell ugróbajnoknak lennie. A nóniusz felé hajlok, mert nagyon szimpatikus. :)
2015. jan. 6. 20:39
 10/10 anonim válasza:
50%
Szerintem tökéletes lenne számodra :magyar sportló, ügető nézd meg interneten!!
2015. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!