Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póniról van szó, megengednék?

Póniról van szó, megengednék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1.szeretnék egy pónit - micsoda kijelentés

de azt mondja az anyukám hogy nem lehet mert nem tudok róla gondoskodni.tehát első kérdésem az lenne hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy többször jöjjenek ki velem megnézni hogy lovagolok?

Mert akkor rájönnének hogy igenis értek a lovakhoz,hameg pont pónin lovagolnék akkor meglátnák hogy egyáltalán nem nehéz velük bánni ha jó kezekben vannak és nem drága annyira amennyire ők gondolnak mert olyan 50.000Ft-re gondolnak közben meg egy 10-15 lenne,de barátom is szeretne egy ilyen pónit és ő is belefizetne valamennyit csak annyit amennyit gondol mondjuk úgy 5000Ft-ot és akkor nekünk maradna 10000 de ha meg ridegbe lenne akkor megúsznánk pár ezerbl egy hónapra (3,5 ha legelője van a lovardának) és akkor a póni se lenne magányos.


Apukám azt mondta hogy megveszi nekem azt a pónit amit kinéztem de csak akkor ha én gondozom és én fizetek ki mindent a póninak.Nekem viszont még nincs olyan nagy összegem,b saját pénzből egy fél évre tudnám csak eltartani ezért kén valahonnan pénz,gondoltam munkába kéne állnom.De mivel ne nevessetek ki de 13 éves vagyok,ezért még nem dolgozhatok seholse pénzért.A tanyán dolgozok nyaranként általában heti 4-5-ször megyek ki hozzájuk sgíteni és egyszer lovagolok csak,de nem kapok pénzt,viszont megtanítottak almozni,trágyázni,ápolni a szerszámokat/lovakat,futószárazni is tudok és minden ilyesmi.

Szinte az egész történetét tudom a lovaknak,tudom mit nem szabad enniük,a betegségeket,mindent tudok egy szóval.Lovagolni 6 éve járok (versenyzek is) de a pónit nem versenyzésre használnám hanem terepezésre,hobby lovaglásra,tehát kikapcsolódásra és szeretném ha lenne egy igaz barátom,csak sajnos aki nem lovas (szüleim) azok nem értik meg ezt a kapcsolatot.


A kiszemelt póniról pedig : egyedül az ára necces : 150 000Ft

De kb. 8 km-re van tőlünk,lovagolható,méretemnek megfelelő- később is jó lesz,kanca,8 éves,sport póni. pontosan ez kell nekem és ki is próbálható. :) linket nem tudok beilleszteni mert tabon vagyok ha nem gond :/



2015. jan. 18. 12:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van lovam amit meglepetésből kaptam. A szüleim megengedhették maguknak, támogatnak és ezért nagyon hálás vagyok. Ha ők ezt nem tudták volna megtenni, akkor nekem sem lenne lovam, mert az nem egy olyan dolog amit havi 20ezerből eltartasz..
2015. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Még diákmelóval sem tudsz sajna annyi pénzt keresni, hogy eltarts egy lovat. Vagyis tudsz, de akkor a sulin meg a melón kívül semmire sem lesz időd, még a lovadra sem. Meg az alsó korhatár 16 év.


A másik, hogy nagyon sok gyerek nincs tisztában a szülei anyagi helyzetével. Sok kiadásukat nem osztják meg veled. Én is így voltam vele anno, mert azért mindig jó ruhákba jártam, rendesen ettünk, meg úgy jött le, hogy jól élünk. Viszont én se kaptam lovat, akármennyire is szerettem volna, mert nem volt meg az a plusz havi 50 ezer ami kellett volna rá.

Kérdezd meg a szüleidet, hogy mennyit keresnek és mennyi mindenre kell költeni egy hónapban és akkor te is meglátnád, hogy mennyire is férne bele egy ló vagy póni vagy akármi.


Meg hát az egy dolog, hogy kapsz egy lovat, de arra szerszám is kell, ami megint van egy 100 ezer, mert gagyi nyerget lehet venni 50 ezerért újat, de az olyan is. Csak aztán még jönnek igények, ilyen ínvédő, olyan takaró, még egy negyedik nyeregalátét...stb.


Elhiszem, hogy neked van egy álmod, de sajna nem mindenkinek hullik az ölébe az amit szeretne. Keményen meg kell érte dolgoznod és lehet, hogy csak 20 évesen lehet saját lovad, de akkor azt tuti meg is becsülöd, mert te teremtesz meg neki minden feltételt.


Addig is lovagolj, tanulj, kérj pénzt mindenféle ünnepedre és tedd félre, hogy majd egyszer valóra válthasd belőle az álmod.

2015. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
Egy ló rohadt sokba kerül akár póni akár nagyló.. Van havi 50.000 mert patkolni is kell, körmölni, nem tom asszem fél évente-évente oltás, aztán kell neki felszerelést venni ami jó 100.000 meg ugye a bértartás... És ha a szüleid nem akarják az valszeg azért van mert nem szeretnék rá költeni a pénzt... És valamit valamiért.. Egyezz meg a szüleiddel h jól tanulsz v vmi és ha sikerül teljesíteni megkapod a pónit. Anyukám azt mondta h akkor kapok lovat ha az évvégi biziben max 3 négyesem van a többi ötös... De csak hajrá ;)
2015. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Sokan vannak így hogy szeretnének lovat de a szülők nem engedik!

Nekem is van lovam már nyolc éve,hidd el nem megvenni drága hanem eltartani!

Ha meg olyan kovácsot hívsz aki olcsón körmöli a lovat az eleinte jó de idővel ha rosszul körmőli elcseszi a ló lábát!

És utánna mi lesz ha már "kinövöd"nem veszi meg senki!

Késöbb az iskola miatt úgy se lesz rá időd!

De ami szerintem jó ötlet:sok lovardában van olyan hogy egy bértartó felesbe abja a lovát,kifizeted a fél bértartást és annyit lovagolsz rajta amennyit csak akarsz!

És ha látják a szüleid hogy jó gondozod azt a lovat lehet hogy megengednek egy sajátot is!

Remélem tudtam segíteni!

2015. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mindenkitől nagyon hasznos, megfontolt tanácsokat kaptál, szerintem fogadd el, még ha most úgy is gondolod, h ellened beszélt itt mindenki, pedig pont hogy nem.:)
2015. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!