Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi Ft egy ló eltartása az...

Mennyi Ft egy ló eltartása az első évre? Mármint megveszem a cuccokat, amik kellenek stb. és utána venném majd meg a lovat, de mennyi úgy körübllül? Csak jó pár év múlva szeretnék lovat (a pénz miatt), de már most érdeklődöm.

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 20:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem körübllül, hanem körübelül, elírtam.
2015. jan. 19. 20:48
 2/20 anonim ***** válasza:

Tehát a felszerelés kb 90-100 ezerből meg tudod úszni ha nem 24 karátos nyerget,kantát veszel... + a ló ára

Aztán ha otthon tartod kell neki istállót,kifutót építtetni meg kell neki takarmány is

Ha bérbe rakod akkor havonta kell a bértartás árát fizetni ott mindent megkap a ló

2015. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Huhh, hát ez egy elég tág keretben mozog ami sok mindentől függhet. A ló ára maga is képzettségétől, fajtájától és korától függően is változhat akár ugyan azon a kategórián belül 500.000-2.500.000-ig (bár a határ csillagos ég). A felszerelés ára is attól függ milyen stílusba és mennyire akarod felszerelni de minimum 150.000-t szánj rá, de inkább többet. A havi bértartás meg megint csak attól függ, hogy hol szeretnéd tartani: van ahol 25-30.000/hó de itt nyilván a színvonal se olyan. Általában olyan 45-50.000 és 80-85.000 forint között mozog egy igényesebb hely, persze bármikor itt sincsenek határok. Úgy összességében Átlag 2.5 milla ha a lovat is beleszámoljuk és nem a végleteket nézzük.
2015. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az eltartása? Jóesetben a legnagyobb költség a bértartás, de nem írtad, mik az igényeid.

Alapesetben az éves költséget a bértartás+kovács+oltások+féreghajtás teszi ki, kevésbé szerencsés esetben betegség, sérülés esetén erre jön még az orvosi költség.

Mivel nem tudjuk, hogy mennyiért szeretnéd tartani, azt sem tudjuk megmondani, mennyibe kerülne az első év. Ha a pénz nem vet fel, bárhol is laksz, 40 ezer körül már lehet találni bértartást (Pest környékén félrideget, vidéken boxosat, fedelessel akár), szóval ez alsóhangon 480.000. Oltások: félévente tetanusz, influenza, herpesz, veszi évente, ez cirka 30.000, körmölés átlagban 3-5 ezer, ez átélagban 32.000, féreghajtás ha félévente végzed 10.000. Összességében 550.000 Ft egy évre, alsóhangon. Nyilván ha drágábban patkoltatsz, drágább bértartásba viszed, több. Ritkán telik el olyan év, hogy orvos ne lássa a lovat, plusz gyakran kell olyan felszerelés, kiegészítő, amire első körben nem gondoltál. Tehát ne úgy számolj majd, hogy ezt az összeget elosztod 12-vel és akkor már kijön a ló, mindig kell, hogy legyen tartalék, mert már az első nap megsérülhet, kólikázhat, bármi megeshet és akkor kapásból kifizeted egy olcsóbb hobbiló vételárának a dupláját is.

2015. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Szia :)

egy ujonnal vett normális nyereg ami nem Bazi kényelmetlen es a lovat se tori fel es minőségi is az minimum 100.000 ft. Én kantart se vennék 15.000 alatt. Es nem azert mert 20 karátos ahogy az első írta hanem egyszerűen ez a minimum. (muborbol ne vegyél semmit;))

akkor kell neki egy invedo egy par(2db) első labra kb 8000 ft korul mozog. Kell egy heveder szerintem a legjobb a zsinór heveder. Nem tori fel a lovat. (kb 5000ft) akkor kell neki meg minimum ketto nyeregalalatet. 5-6000ft /db) a nyeregre kell keengyel meg kengyelszij (szíj 4000ft) kengyel 5-20000 ft ig terjed kb ( én a biztonságit javaslom ha leesel a pacidrol akkor nem fog a lábad a kengyelbe akadni es a lo nem fog maga utan vonszolni.(10.000ft) ha a paci fájós hatu vagy nem szeretned hogy az legyen akkor esdtleg vehetsz neki egy nyeregelmelo parnat vagy ha csúszkál a nyereg az alateten akkor esstleg zselét a nyereg alá (7-9.000ft) kell egy kotofek 4000ft. Kantár kb 15.000ft (én az alatt nem vennék) mev egy szar (3000ft) mev a pucolo cuccok egy doboz meg egy puha kefe, vakaro, gyokerkefe, patakapato.



lovat vegyél először es aztán a cuccokat hogy ra tudjad próbálni. A tokeletes nyereg kiválasztása a nagyon fontos.


ha van lehetőségetek a közelben bertartasra akkor mindenképp oda vidd (de csak ha kulturalt a Hej) videken van normal bertartas 30.000 ft ert sot 25.000 ert is.

pest kozelsbsn a Pilisben meg nagyvárosok kornyeken olyN 40.000 ft tol van de inkabb 50 annyiért mar tok szupi helyet kapsz :)

ha otthon tartod amit én nem annyira pártolók. Akkor olcsobb joval de a bertartas meg 100 szor jobb.



felszerelés újonnan minimum 180.000 vagy inkabb tobb

a lo meg ha hobbi lo is 300.000 alatt NEM SZABAD VENNI

vagyis lehet de akkor extra profinak kell lenned hogy egy rosszabb kőből egy nagyon jo lovag faragj.

amugy mire szeretned hasznalni?

ugratás, díjlovaglás, vagy csak hobbi?

es mennnyi lenne akkor várhatólag kb a kereted-a Lora?

. -es. felszerelésére?

2015. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jesszus, utolsó.... egy kicsit azért elszálltál az árakkal, nem? Elárulom, hogy az összes nyergem együttvéve nem került 130 ezernél többe (egy wintec pro isabelle werth díjlovas, egy stübben ugró meg egy daslö ugró), kantárat a nagylovasban szoktam venni, amikor akciós, akkor megúszom 5000 Ft-ból és évekig használom versenyen is, meg napi rendszerességgel munkában.... a Jóistennek nincs annyi pénze, mint amiről beszélsz. :-)

Lovat bizony árulnak jót háromszázezer alatt is, csak nem kell beleszeretni az első utunkba kerülőbe.

Kérdező,a tartás az igényeidtől és a helytől függ. Ha van otthon istállód, karámod stb. akkor15-ből kihozod egy ló tartását havonta, csak az a baj, hogy lovat egyedül nem szabad tartani, tehát alaphangon 30. És persze ebben az esetben mindent magad csinálsz.

Ha bértartásba viszed (általában ez a legjobb megoldás) akkor kb. 35 ezertől kezdve határ a csillagos ég. Minél több szolgáltatásra tartasz igényt, annál többe fog kerülni.

A tartáson túl számolj még a kéthavonkénti körmöléssel, szükség esetén patkolással, évi oltásokkal, vérvizsgálatokkal, félévenkénti féreghajtóval és persze bármikor előfordulhat betegség, sérülés, amit kezelni kell, orvost kell hívni.

2015. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Huhh eintec es daslo meg stubben nyereg nem került osszessn 130.000 ft Ba? Az egyenlo a lehetetlennel . Vagy van jatek nyergek es rajuk van irva hogy stubben

megint valami nagyon okos emberke tévedt ide. Sebaj. Stubben nyereg ndg hayznaltam sem olcsobb 150.000ert ha ugró nyereg. 300.000 alatt meg nem jön ki egy tisztes hobbi lo . De nyugalom tudom az ilyen "profik" mint ti egy 100.000 ft ks kőből is csináltok egy profi timpex lóval egyenlo lovat. Ez az usszunk meg mindent a legolcsóbban című logó ez nagyon nem jön be hosszútávon .

2015. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Wintec
2015. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Köszi, de meg tudom mutatni őket. A Wintec nyergem volt a legdrágább, azért használtan is 80 ezret adtam ezelőtt 10 évvel, mondjuk minden pénzt megér, imádom. A Stübit németországból hoztam, 20 ezerbe fájt, a Daslöt két hónapja az OLX-en vadásztam, 25 ezer pénzt adtam érte. Attól, hogy valaki ügyesen vásárol, még nem feltétlenül hülye. De csak hogy fokozzam: Ausztriában vettem karácsony előtt egy Kieffer Münchent, 12 Euróért. Tökéletes, csak nekem nagy mert 18-as, így eladtam.

Nem attól nagy ész valaki, hogy drágán vásárol, szerintem....

2015. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: a jelenlegi legígéretesebb lovam (idén kezd militaryban) ingyen kaptam, az előző tulaj még kötőféket se tudott rátenni, nem akarta tovább tartani a semmiért, de vágóba szerencsére sajnálta volna küldeni. Egy kedves ismerősöm nemrég vett full papíros telivért 140-ért, csont nélkül ugrik gyönyörűen, kicsit összelovagolta, aztán háromszor annyiért tovább is adta gyorsan valakinek. De van nálam 150 ezerért vett nyereghelyen bélyegzett kisbéri kanca, gyönyörű, terepen a legjobb iskolalovunk, van ugróló, amelyik vágóáron lett véve és B kategóriában hibabiztos, gyerek lovagolja... Nem sorolom. Lovat is lehet venni méregdrágán meg szuper olcsón is. Ehhez jó szem, kis tapasztalat meg némi szerencse szükségeltetik.
2015. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!