Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik az, hogy azért bakol...

Létezik az, hogy azért bakol egy ló mert erős a zablája?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de az létezik, hogy durva a kezed és széttéped a száját.
2015. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vagy tele van

vagy csak nagyon jo kedve van es orombakolast csinal

vagy faj a hata

vagy túl erosen teped a szajat


szoval vagy nem tetszik neki valami

vagy csak oromileg

de terepen vagy pályán bakol?

es mennyit bakol? Első,kor utan egyet ey aztán kész vagy vegig rázza magat?

2015. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha erős a zabla, akkor jellemzően inkább ágaskodik, úgy próbál menekülni a zabla elől.
2015. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen, lehet
2015. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de nem rólam és a lovamról van szó! itt olvastam egy másik kérdésben, és mivel én is úgy gondoltam hogy inkább ágaskodik miatta, úgy gondoltam rákérdezek, hogy ki mit gondol.
2015. jan. 22. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
El is rohanhat, ha bántod a száját. Ellentmondásos lehet, de bizony előfordul, hogy minél jobban téped a száját, annál jobban rohan - menekül a fájdalom elől. De ez nem az erős zablától függ, egy csikózablával is lehet olyan fájdalmat okozni a lónak, hogy csillagokat lásson, ha eszetlenül és durván használja valaki. Más kérdés, hogy az erős zablával sokkal könnyebben árthat neki egy avatatlan kéz, de ebben az esetben már ott kezdődnek a problémák, hogy miért is ad valaki erős zablát egy nem eléggé képzett lovas kezébe...
2015. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szűk keretbe kényszerítve el tudom képzelni, hogy emiatt bakoljon.


De azt ne felejtsük el, hogy akármilyen kapukulcsot teszünk a ló szájába, amíg nem nyúlunk a szárhoz, az nem fáj a lónak. A kéz az, ami a problémát okozza, nem a zabla, önmagában.

2015. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!