Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol, amikor még csak...

Miért bakol, amikor még csak odateszem a pálcát a farához?

Figyelt kérdés
Egy kancáról van szó, nem fél a pálcától, amikor csak földről csinálom ugynezt, azt le se sz*rja. De ha rajta ülök... Vannak hisztis napjai, alapjában véve jó fej, de azért van, hogy kell a pálca. Használjam inkább csak a vállánál? Vagy valahogy hozzá kéne szoktatni, hogy ne ugráljon?
2014. dec. 22. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
nem lehet, hogy korábban verték vele lovaglás közben, vagy hasonló?
2014. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

előző vagyok

én is talalkoztam hasonló problémával: egy csődör a keféktől féltette a fejét, de csak azt

úgyhogy szegénynek a feje mindig mocskos volt mert nem engedte letakarítani, úgy félt a kefétől (szerintem tuti avval verték régen :( )

2014. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Így vonja ki magát alóla,hisztizik ellene. De vannak olyan lovak amik még a csizmára is ilyen érzékenyen reagálnak. Használd hátul nyugodtan,majd abbahagyja ha rájön hogy nincs a lovasra hatással.
2014. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

első vagyok,és nem értek egyet az előző válaszadóval...

lehet, hogy csak hiszti, de én inkább nem erőltetném, ha nem tudja elviselni...

2014. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos megoldással nem tudok szolgálni, de én semmiképp sem hagynám rá. Lóra nem hagyunk ilyeneket, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a fejedre nőtt.
2014. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak igaza van. kezeld a problémát és eröltetni kell mert az meg nem lesz jó ha a fejedre nő akkor aztán nem tudod irányítani és kezelhetetlen lesz szóval nyugodtan használd majd egyszer rá jön hogy mind hiába végül is te irányítod nem? vagy a ló téged? :D
2014. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovammal is ugyan ez volt, bár nem olt ennyire érzékeny. Kellett hozzá a pálca, de ha használtad akkor pedig bakolt, ő sem félt a pálcától és nem is verték. Nálunk ez színtiszta hiszti volt, amit mivel nem tudtunk kezelni egyre jobban elfajult. Volt, hogy már akkor is bakolt, ha egy feladatot nem volt kedve megcsinálni (éppen ekkor tanultuk az eleje körüli fordulatot és az annyira nem volt a kedvence). A megoldást végül egy edző jelentette aki felült rá és folyamatosan használta a pálcát (nem verte). Amikor ráütött a farára a ló bakolt, ezt játszották két-három körön keresztül, majd utána a ló el is fáradt és rá is jött, hogy nem tudja lepakolni, a feladatot meg ígyis-úgyis meg kell csinálnia. Utána még egyszer bepróbálkozott, akkor megint ugyan ezt játszották, de már kevesebb idő is elég volt hozzá, hogy abbahagyja. Azóta nem fordult elő többet a dolog.


ui: mi is tudtuk, hogy valószínűleg ezt kellene csinálni vele, amíg kibakolja magát, de nem volt senki a loviban aki a végéig rajta is maradt volna :)

2014. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! ;)
2014. dec. 23. 00:15
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Tipp: ne a farához tedd a pálcát, hanem a csizmád mögé közvetlenül és használd azt a csizmád helyett egy párszor, de csak finoman, lassan, fokozatosan erősödve. Ha előre megy azonnal elveszed, engedés, jutalmazás és ezt ismételd. Így fogja megtanulni, hogy ha a neked tetsző reakciót produkálja, akkor a segítség abbamarad és még meg is dicséred.
2014. dec. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. dec. 23. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!