Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes lovat venni?

Mikor érdemes lovat venni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 17:01
 1/10 anonim válasza:
91%
Ha van rá pénzed.
2015. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. Akkor érdemes, ha olyan melóhelyed van, ahol keresel annyit, hogy ha családod lesz, akkor is van havi 50 ezred a lótartásra (akár otthon, akár bértartásra).
2015. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugy konnyebb lenne ha picit tobb infot adnal magadról . Meg kerdeseddel kapcsolatban is tobb Info kéne mert igy nehez. Vagyis 3 oldalt kene irni válasznak.
2015. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez (most még csak) egy elméleti kérdés... :)

(A pénzzel nem lesz gond. Másra gondolok. Milyen szinten kell lenni? Milyen célokhoz? stb.)

2015. jan. 22. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Utolso vagyok :)


a minimum lovaglással töltött eveidbek el kell erni a 2 évet .

tudj nar önállóan vagtazni ugetni. Terepen is.

ültek nar nehezen kezelhető lovon és ot is jol tudtad kezelni.

jobb lenne bertartasba vinned.

első lónak vagy herelt vagy kanca.

kb 10 éves lo.

egyedul le tudod ápolni es felszerelni a lovad.

szerintem hasznos ha tudsz parellizni.


de te esetleg tudsz infot mondani (viszonylag tobbet) a lovas multoddal kapcsolatban ugy tenyleg konnyebb lenne :)

2015. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi azert irok pocsékul mert telorol vagyok

(utsó vagyok)

2015. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bogi0505 ***** válasza:
0%

Érdemes először összegyűjteni vagy 100-200 ezer ft-ot, de ha nincs hol tartanod, akkor még várnod kell.


Van már sok pénzed, akkor kinézhetsz egy lovat, ami vagy 150 000 ft, és vagy 30-40 ezer ft még rámegy a szerszámokra, és még valami:

Érdemes olyan lovat veni, ami már elmúlt 6 hónapos.

2015. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj, Bogi... :)

Én senki nem nem ajánlom a lóvásárlást, akinek kezdetben nincs legalább félmilliója a ló és a felszerelések vételárán FELÜL. Egyetlen jobbfajta kólika kell hozzá és már el is szállt.


Gondolom első lóról van szó, így jobb, ha első körben bértartásba kerül. Még ha a lovas nagyon kezdő, tulajdonképpen akkor is vásárolhat magának lovat és tanulhat azon lovagolni, amenyiben segítséggel talál megfelelő példányt, illetve fizet azért, hogy jó lovas nála felüljön rá, de a ló alapvető igényeit, korlátait, a betegségek és sérülések kiváltó okait, tüneteit azért illik ismerni, hogy a megfelelő döntést, mint tulajdonos meg tudja hozni és ne kizárólag mások véleményére kelljen hagyatkoznia. Emellett még ha nem is jó lovas, azért ismernie kell a lovat legalább olyan szinten, hogy az ápolást, nyergelést, kikötést, vezetést, futószárazást és az ezekkel kapcsolatban felmerülő problémákat legalább alapszinten el tudja végezni, hacsak nem akar erre külön embert fizetni. Tehát tulajdonképpen a totál láma is vehet lovat, de az tuti, hogy többe fog kerülni neki is, meg valószínűleg a lónak is...

2015. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem érdemes lovat venni.
2015. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miért?
2015. febr. 9. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!