Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám kicsit izmosabbá...

Hogyan tudnám kicsit izmosabbá tenni a ló nyakát?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
birkózz vele
2015. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
elég izmos az...
2015. jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Kikötő szár (fix kikötő). A lényeg, hogy támaszkodjon. Ha még nem megy elég mélyre, akkor először lehet segédszárral futószárazni, megtanítani neki, hogy fejével előre, lefele törekedjen. Ez azért jó, mert így felszabadul a hátaizomzat, sokkal kényelmesebb lesz a mozgása, jobban magaalá lép, ezáltal a súlypontja hátrebb tolódik, aminek hatására a mellső lábait kevésbé fogja terhelni ez megnöveli az ízületek egészséges időtartamát, ezáltal a ló élettartamát is.

Szóval, ha az előre, lefele törekvés megvan, akkor fix kikötő szárral futószárazás. Csofákat tesz. Az én lovam már nem is szarvasnyakú volt, hanem kész zsiráf. Fél év alatt sikerült felizmoni a nyaka felső ívét. Sok munka volt benne.

De tudod tornáztatni lovaglás közben állításokkal, hajlításokkal, érdemes sok nagykört lovagolni. A lényeg, hogy rábírd, hogy a zablán támaszkodjon és előre lefele " menjen". Sok sikert, jó munkát!

2015. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Ha előre-lefelé lovagolja, hogyan kerül a ló súlypontja hátra...? Azzal, hogy a ló alálép és közben előre-lefelé megy, vagyis előrefelé tolja magát, törvényszerűen az elejére kerül.


Tulajdonképpen magától a korrekt lovaglástól fejlődnek a megfelelő izmok lovon, nincs olyan gyakorlat, amivel kifejezetten a nyakizmokat lehet edzeni. A előre-lefelé jó (de csak hátulról indítva, nem lefelé húzva (kötve)), nagykörök, korrekt hajlítás, belső hátsó aláléptetése, cavaletti, sok-sok félfelvétel és átmenet. Magyarán amit mindenki naponta csinál a loval. A kérdés az, hogy hogyan csinálod.

2015. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

A fejével előre-lefele törekedjen, ezt írtam!!! Nem azt, hogy lógassa a fejét, és rohanjon előre!!

Attól, hogy előre lefele "megy" a fejével, megemelkedik a gerinc melletti izomzat, ellazul a hátizom, ezáltal az egész ló elengedettebben mozog. Ebben az elengedettségben megtalálja a zablát, amin finoman, puhán támaszkodhat. A mellső lábak enyhén mentesülnek a terheléstől, a hátsó lábakkal aktívabban kezd dolgozni a ló, jobban maga alá lép, azaz, a hátsó lábain kezdi hordozni a súlyát. Hátrébb kerül a súlypont. Ezt minden valamirevaló lovas tudja. De nem fogom itt bizonygatni, a jobb szakkönyvekben benne van ábrákkal.


Ha megvan az előre-lefelé törekvés (nem az előrerohanás, amitől fejnehéz lesz a ló!) Akkor már "csak" össze kell szedni a lovat.


Hogyha enélkül az előre-lefele törekvés nélkül, összehúzzúk a lovat, az nem összeszedettség, nem lesz átengedő a ló, elakadnak a segítségek a tarkónál, marnál. Feszengés, vagy szár mögé bújás lesz a vége.

2015. jan. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Akkor most olvasd el mégegyszer, amit írtam, mert ugyanazt írtad Te is. Írtam, hogy kikötést már csak akkor, ha már megtanulta, hogy előre lefele kell menni! Mert akkor már hátulról indul. Írtam a nagyköröket is. Lefikáztál, aztán leírtad, amit már leírtam. Aztán le is pontoztál.

Az a módszer, amit írtam kifejezetten az ilyen elbarmolt nyakizomzatú lovaknak való. Ez egy kipróbált működő módszer.

2015. jan. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Ha előre és lefelé megy, akkor ha csak tolná magát, beletolná magát a földbe. Azzal hogy lefelé is törekedik, automatikusan hordozni kezdni magát. Persze még nem olyan szinten mint összeszedettségben.


Ezért is van az a jelenség hogy amikor elkezd lefelé menni, belassul, mert már nem tudja úgy erőből tolni magát, színre lép a hordozás is. Ilyenkor kissé hajtani is kell hogy lendületesen menjen előre, de továbbra is lefele, a zabla irányába törekedve, ezt pedig csak úgy tudja kivitelezni, ha minél inkább belép maga alá a hátulsó lábaival.

2015. jan. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kikötőszárat meg egyéb más segédszárat felejtsd el,csak áltámaszkodást ad,leveszed róla és megy csillagvizsgálóba,sokkal merevebb lesz utánam,egy lovagolni tudó idomítólovas ezek nélkül is összeszedi a lovat. Száron való lovaglástól lesz izmosabb a nyaka, az jó ha mélyre van lovagolva ,egyenes hosszú nyakkal,akkor adja fel a hátizmait és aktív lesz a hátsó lába. Munkát mélyrelovaglással lenne érdemes kezdeni mindig ,és aztán fokozatosan feljebb igazodik a csizmára . De nem az a lényeg ,hogy kereken ,átejtett háttal menjen egy álkeredbe, lényeg h a külső száron meglegyen a támaszkodás és a nyakillesztéséhez,tarkójához képest megfelelő keretben menjen. Szóval először nem kell túl rövid szármérték,próbáld meg hosszabb száron elengedtettni.
2015. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
lemaradt: Futószárazáshoz még jó a segédszár valóban,lovagláshoz viszont nem túl hasznos.
2015. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyakorlatilag a ló még nem az enyém de kinéztem egyet és csak az a baja! A merevséget mi egy kis nyújtással szoktuk "kihozni" a lovardában ami igen hasznos módszer persze ha jól csinálod! Mégegyszer köszi a válaszokat!
2015. jan. 28. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!