Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek neki milyen...

Szerintetek neki milyen sörény állna jól? Tarajt hogyan lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy csikónk és eléggé gyatra sörénye van szeretnék neki szépet. Taraj jól állna neki mint a.fjord lovaknak? Vagy bogyó? Melyiket hogy lehet megcsinálni? [link]

2015. jan. 30. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem állna neki rosszul a taraj, de most sem csúnya, de ha neked nem tetszik változtasd meg! szemmértékre le tudod vágni neki ollóval, és ha mégsem tetszik úgy újra meg lehet növeszteni a sörényét:)
2015. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem fog megállni, ha levágod. Max ha ledúrod géppel az egészet és úgy nő vissza, de lehet, hogy akkor sem.


Én tépőkéssel ilyet szoktam csinálni (neki tépni nem kell, mert nem olyan dús, de vágni is lehet vele és természetesebb lesz a hatás, mint ollóval): [link]


Ollóval is lehet végülis, csak nem vízszintesen kell vágni - vagy ritkítóval vágni és csak egy picit megigazítani ollóval.

2015. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A taraj csak akkor fog neki megállni, ha dús és erős sörénye van, különben hamar lelapul.


Szerintem vágj neki vissza belőle egy 10 centit, vagy ha valahol rövidebb, akkor a legrövidebb részig, hogy egyenletes legyen. Ez azért is jó, mert ha nem szép a vége, egyenletlen vagy töredezett akkor megoldja :)

2015. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtkezzünk meg a sörény funkciójáról sem. Nem tudom mennyit van a lovad karámban napközben, de ha sokat, akkor már kicsit késő neki tarajjal próbálkozni, mert ahhoz nullára vissza kéne vágnod. Vasárnap már február van, a bogarak április-májustól jönnek és szegény a nyakát nem fogja tudni semmivel megóvni.


Persze ha neked fontosabb, hogy neked tetsszen, mint hogy ő jól érezze magát, akkor vágd le, akár a farkát is kopaszra...


Amúgy képen nem néz ki gyérnek, tök szép hosszú, vágj belőle vissza 10 centit, hogy egyenletes és rendezett legyen és kész. aztán majd ősszel, amikor épp távoznak a bogarak vághatod rövidebbre, hogy tavaszra visszanőjön... (szerintem)

2015. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tavasszal fogd fel, fonatba bogyóba:) ha leakarod vágni, csak akkor csináld ha jó erős sörénye van, és megáll majd egyenesen :) de egyébként szerintem szép. Én csak versenykor, néha gyakorláskor (nyáron) fogom össze bogyóba hogy ne zavarja.
2015. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es válaszolónak: ezeknek a lovaknak a sörénye milyen funkciót lát el? [link]


Az én lovamnak évekkel ezelőtt, mikor nagyon hirtelen jött a meleg, begombásodott a sörénye alatt (hosszú, dús sörénye volt). Akkor levágtam neki tüsire (mindig is szerettem volna ilyenre vágni, de valahogy nem vitt rá a lélek). Érdekes mód, azóta télen-nyáron sokkal komfortosabban érzi magát a lovam (nyáron mindig megőrült, úgy befülledt neki a sörénye alatt a nyaka). Szóval mint minden a lovak körül, ez is egyedfüggő.


Kérdező: vágd le neki tüsire, ha nem tetszik, nem áll jól neki, akkor hagyod, hogy megnőjön.

2015. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ahhoz képest, hogy mekkora a ló testfelülete, amin végig lepik a legyek nyáron, a nyakának az egyik oldala annyira elhanyagolható, hogy nagyon. Attól még ugyan úgy lepik mindenhol máshol, szóval...

Én nem vagyok sznob, meg nem divatbemutatózunk otthon saját magunknak, de szerintem az a minimum, hogy a lóhoz illő sörényformát ápolt, gondozott formában igyekezünk megtartani. Egy olyan felépítésű lovon, mint a kérdezőé ez a nagy lobonc egyszerűen nem illik, akkor sem, ha egyenesre legvágja a végét. Ilyen nyakhoz jobban áll a rövid, természetes hatásúra vágott sörény, sokat dobna rajta. Persze kinek mi tetszik.

2015. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

most ez komoly, hogy lóhoz illő sörény fazonokról van szó?


a przewalski ló Mongóliából származik, nem éppen olyan a rovar, főleg a bögöly helyzet, mint itthon. teljesen más időjárási körülmények vannak ott.


ahhoz meg szerintem nem kell sok ész, még ha nem is láttál nyáron rovaroktól szenvedő lovat, hogy rágyere, hogy a ló amikor "megrázza" magát a sörénye átcsapkod a másik oldalra is.


képzelj magad elé egy lovat és vedd végig, hogy bizonyos testrészeit mivel éri el.


ugye a testét a farkával, tehát a testéről a farkával hesegeti el a legyeket.


a hasáról a lábaival.


a fejét szintén a lábaiban tudja megvakarni.


a nyakához nem fér hozzá se a lábával, se a fejével, se a farkával. erre van a sörény.

2015. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hosszű sörény melegít, a rövid pedig, ellentetje :)
2015. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted!


És én jól értem, hogy most mindenki, aki le meri vágni a lova sörényét (tehát a lovasok túlnyomó része), le lett állatkínzózva, mert szegény pára miattuk szenved a legyektől? Mondjuk nem mintha különösebben meghatna, csak egy költői kérdés volt.

2015. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!