Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni egy olyan ló...

Dodi2013 kérdése:

Mit lehet tenni egy olyan ló ellen aki nagyon ijedős és már estem egy nagyot,? Hogy maradjak fenn?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Miért a ló ellen akarsz tenni?
2015. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Más lovat kell választani.
2015. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk megkéne tanulni lovagolni,az nem megoldás ha kiborítja a péntárcáját és vesz egy másik lovat,azzal is lehetnek gondok,hetente csak ne vegyen már másik lovat,attól nem lesz több tudása. Azzal h szemes nem sokat csinálhatsz, de ez egy alap dolog,egy rutinos lovas nem csinál ilyen ből problémát és tudja ,hogy m,iként kezelje a helyzetet. Ha ilyen piti dolog gondot okoz ,kéne egy edző.. Mert ez kb olyan h repülőt vezetek, meglöki egy széllöket és hogy ne zuhanjak le?
2015. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem a ló ELLEN kell tenni.

Benned van a hiba (valószínűleg).

Vagy ha nem, új ló kell, vagy valaki lovagolja be neked rendesen.

2015. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább a lóÉRT kellene tenni, hogy ne legyen olyan ijedős.
2015. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát összekéne szoknotok! Lehet nem érzi biztonságban magát. Menj oda hozzá, adj neki almát, kocka cukrot, fésülgesd, és nyergezd fel, és úgy futtasd, de te ne ülj még rá. Aztán lehet kap egy kis önbizalmat.
2015. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem is ez volt a helyzetem pár hete. Gondoltam magam és meg néztem a Heartland című sorozatot. Szerintem inkább csak egy kis önbizalmat adott nekem és sikeresen megoldottam a megijedős problémát a lovammal. Persze most is van egy-két nap amikor nincs annyira formában.Először szerintem neked kellene elhinned hogy nincs ott semmi és hogy ha te elhitted akkor neki is menni fog. Utánna ha egyszer elment ott nyugodtan akkor simogasd meg és én halkan beszéltem is hozzá. Egy idő után már olyan ügyessen elment ott hogy a bíztatásom sem kellet. De én azért még mindig odateszem a csizmámat azon a helyen ahol sokszor megijedt csak azért hogy tudja én rám kell koncentrálni és csajk rám figyelje. Remélem tudtam segíteni és szerintem jó kis sorozat és egész jó dolgok vannak benne.
2015. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha benned van a para, hogy meg fog ijedni, akkor meg fog ijedni, mert átveszi az idegességed. Ha te meggyőzöd magad, hogy nem lesz semmi baj, és nyugodt maradsz minden körülmények közt, akkor a lovat is könnyebb lenyugtatni, illetve növelni az önbizalmát. A másik, hogy neked szükséged van egy biztos ülésre, mellyel az esetek 90%-ban fentmaradsz a lovon.
2015. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az ijedőssége ellen akarsz tenni nem a ló ellen. Figyeld meg mik azok amiktől többször is nagyon megijed. Olyankor szállj le róla és mutasd meg neki azt tárgyat helyet amitől fél. Simogasd közben, nyugtatgasd, beszélj hozzá, hogy tudja nem akarod bántani sem te sem az amitől félt. Vidd el mellette többször, hadd szagolja meg, esetleg ha egy zacskó az vagy ilyesmi zörgesd meg többször, ha már nem fél tőle annyira zörgéstől érintsd a nyakához,a fejéhez, az oldalához, a fenekéhez, a hasához és a lábaihoz és ott is zörgesd meg. Aztán vidd mögé (állj kissé távol nehogy ijedtében megrúgjon) és ott zörgesd. Lassacskán haladj egy-egy lépést ismételj meg többször is, hogy biztos legyél benne. Aztán ha már földről nem fél a tárgytól Ülj fel rá és ott zörgesd egyik, majd másik oldalon, a lehető legtöbb irányból megismerkedjen a hangforrással és a tárggyal. És ezt több nap is ismételd meg mert lehet hogy hétfőn már észre se veszi edzés végére, hogy ott van nálad a zacskó de másnap vagy két nap múlva ugyanúgy rettegni fog tőle.


Ha terepen ijedezik akkor egy-kétszer vidd ki csak úgy hogy nem ülsz rajta és mindig ha megijed valamitől akkor menj közelebb ahhoz a helyhez, mutasd meg neki hogy nincs ott semmi ijesztő. Ha rajta ülsz akkor is érdemes az ilyen helyeken lelassítani lépésben menni és ha kicsit is megijed tőle vissza menni, elmenni előtte/mellett egy-kétszer, ha továbbra is ijedezik szállj le róla és megint csak csináld a fentebb leírtakat, valamint ott is megzörgetheted a faágakat vagy amitől megijedt.


Arra a kérdésedre válaszolva, hogy hogyan kerüld el a leesést első körben csak azt tudom mondani, hogy nagyon figyelj a lovadra: a fülére az apró rezzenéseire, hogy szinte már előre tudd mikor fog megijedni. Ehhez természetesen az a legjobb módszer ha egyedül mész ki és tényleg a lóra tudsz koncentrálni, hogy ő kösse le minden figyelmedet, ne a barátnőd storyjai. Légy óvatos azoknál a helyeknél ahol tudod hogy fél és először csak lépésben és csak aztán ügetésben és vágtában menj el előtte. Esetleg ilyenekkor próbálj előtte megkapaszkodni a nyeregkápába, hogy ha mégis elindul és ágaskodik, bokkol vagy ilyenek ne ess le. Vagy ha elrohan és van rálehetőséged fordítsd vissza, csinálj vele kisköröket ilyesmi.


Remélem tudtam segíteni esetleg ha van rá kedved a Join-Up alapokat is megtanulhatod hátha az valamennyit segít a kapcsolatotokon és kevésbé lesz ijedős. Sok sikert! :)

2015. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha konkrét tárgyaktól fél, akkor ajánlom a parelli 1-es játékát a barátkozósat. Szinte bármivel csinálhatod, akár egy kinyitott esernyővel is, de az már a haladó része a dolognak, de zacskóval, színes szalagokkal simán lehet próbálkozni.

Viszont vannak lovak amiknél lövésed sincs, hogy mitől fél, én csak szellemlátónak hívom őket. Magabiztos lovaglással lehet kontrollálni, de vannak kivételek. Ismertem egy pacit, ami szinte bármikor bárhol és bárkivel képes volt pánikreakciót produkálni. Amúgy jó szándékú ló volt, de abszolút kiszámíthatatlan, csak is tapasztalt lovasnak való.

Illetve van egy harmadik dolog, és az a hiszti. Nem írtad, hogy saját ló-e vagy sem, de ha rászoktatják, hogy az ijedezés után elhagyja a lovasát, akkor a ló képes színészkedni, hogy kibújjon a meló alól.


Amit az előző írt, hogy leszállni és megmutatni, vagy megnézni mitől ijedezik, csak akkor jó, ha már előtte mindent megpróbáltál nyeregből és még mindig fél a ló.

2015. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!