Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy tisztavérű arab telivér...

Egy tisztavérű arab telivér körülbelül mennyi idő alatt képes megtenni 130 km-t?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ
2015. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lószállítóval autópályán 2óra kb.
2015. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen jármódban halad,lépés ugye a leglassabb ,szerintem egy nap alatt nem teljesíthető,vágta gyors de hamarabb elfárad,ügetésben tudja a leghosszabb távot megtenni egyhuzamban. Szerintem 4-5 esetleg 6 óra ügetésben,pihenőkkel. Azt is vegyük azért bele ,hogy sík terep vagy dombos emelkedős,időjárási körülmények,szembeszél stb..
2015. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Hát 4-5 óra alatt kétlem, hogy megteszi! Távlovas versenyeken a 120 km-t teljesítik 6 - 6 és fél, de akár 7 óra alatt terepviszonyoktól függően. De mindezt felkészített lovakkal, folyamatos orvosi ellenőrzés mellett, természetesen kötelező pihenőkkel együtt.


Az se mindegy, hogy mi az, hogy "képes megtenni", ha megteszi a 130 km-t és utána megdöglik, az úgy még ér?


Felkészítés nélkül 1 nap alatt is sok neki, megfelelő felkészítéssel (de nem profi távlovas szinten) szerintem kb 10-12 óra alatt lehet megtenni, legalább 4 hosszabb pihenővel.


Iszonyú soknak hangzik, mi szoktunk úgy túrázni, hogy 60 km oda és 60 vissza, de egymás utáni napon már nagyon kikészülnek tőle a lovak és az emberek is, ezért ha tehetjük ott töltünk még egy teljes napit egy rövid 1 órás lovaglással, hogy addig is pihenjenek. Mondjuk ebben a 60 km-ben vannak hegyek is, de 6-8 óra attól függően, hogy mennyit tökörészünk a megállóknál, 2 db min. fél órás megállót tartunk.


elképzelni azt, hogy hajnalban indulok, odalovagolok, majd mikor odaértem rögtön fordulok is vissza... :o


oké, ezek nem arab lovak, de 130 km egy átlag hobbi arabnak is biztos nagyon odatesz (ha egyáltalán túléli)... nem véletlenül volt annyi botrány a távlovas szakágban, ami miatt most iszonyú szigorú orvosi ellenőrzések vannak menet közben.

2015. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha engedsz neki pihenot hogy feltoltodjon akkor szerintem olyan 3-3/1,2 ora alatt lefutja. De persze nem mindegy hogy mennyi pihenotkap. Az sem hogy milyen a lo es az sem hogy milyen terepen.
2016. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!