Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Velem van a baj?

Adrii:) kérdése:

Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Van egy welsh pónim, 4 éves..(még sose ültek rajta). Az egyik barátnőm profi szinten lovagol, és megkértem hogy üljön fel rá, semmi baj sem volt, tökéletesen ment. Ez így volt majdnem minden nap. És egyszer ki szerettünk volna menni terepre, alattam nagyon makacskodott: ágaskodott, bakolt.. ilyesmik. Volt hogy csak megakartam simogatni és odaharapott. Ha ugyanezeket a barátnőm csinálta teljesen nyugodt volt. Miért van ez? Hiszen ezt a pónit csikó korában kaptam, és azóta állandóan vele foglalkozom.Ezen lehet változtatni?
2015. febr. 15. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tisztel, a fejedre nőtt. Ha rádharap, vagy bármilyen tiszteletlen dolgot művel, tudassad vele, hogy ez nem tetszik neked.
2015. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivelhogy a ló se nem hülye, se nem egy gép, minden emberhez máshogy viszonyul. tekintve, hogy ez neked újdonság nem nagyon csodálkozom, hogy ez történt. Értsd: ez alap információ volna, amit a lovasok tudnak, vagyis azt jeletni, hoyg te gyakorlatilag semmit nem tudsz az idomításról, szóval ideje elmenni egy lovardába ahol megtanítalak mit hogy illik csinálni.
2015. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, veled.

A pónid hozzászokott a profi lovas barátnődhöz. Következetesen bánt vele, tudja, hogy mit vár el tőle, és ehhez mérten viselkedik vele. Be van keretezve a kis élete, tudja, meddig mehet el, mit tehet meg, mit nem tehetnek meg, mi a feladata, hol a helye.


Nálad még nem alakult ki ez a keret, ami összezavarja, és ezt a viselkedést váltja ki belőle: próbálja belőni, hogy hányadán álltok. Kérj segítséget a barátnődtől, hogy irányodban is rendezni tudjátok a póni hatásköreit, mert ahogy nézem, te eléggé érzelmi alapon fordulsz a probléma felé, ami nem jó. Higgadt következetesség kell, csak azzal tudsz segíteni magatokon. Hajrá!

2015. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 15. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez most kamu, ugye? Van egy pónid, akin még sose ültek. Aztán a profi lovas barátnőd alatt azonnal működött, tökéletesen ment (be se kellett lovagolni, úgy született, hogy az első alkalommal máris mindent tudott) majd veled meg nem.

Szép álmokat, kislány!

2015. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én is ismertem lovat, amelyik az első 5-6 alkalommal teljesen jól ment, lépésben, végén kicsi ügetésben, olyan volt néha, mintha már be lenne lovagolva, aztán egyszer csak kattant, és szórta az embereket. Szépen be lett lovagolva ő is, mára 12 éves nagylány. De szóval nem lehetetlen. Igaz, ő nem harapott, csak ráunt a dologra. :D
2015. márc. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!