Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovakra lehet biztosítást...

Lovakra lehet biztosítást kötni? Vagy mindenképp a tulajdonosnak kell fizesse a kárt?

Figyelt kérdés
Ha balesetet okoznának, pl mint a most elszabadult lovasszekér. Ha nekimegy egy 30 milliós luxuskocsinak, szegény parasztbácsi 5 évi jövedelme megy rá csak a fényezésre... Van erre valami lehetőség? Vagy a lovak által okozott kárt mindenképp a tulajdonosnak kell megfizetnie?
2015. febr. 22. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Miért, szerinted a biztosításra nem megy rá a gatyád?! Ha kár okozol kocsival, teszem azt meghúzod a másik kocsit akkor is jobban jársz, ha fizeted zsebből, mintha megemelik a biztosítási díjad.

Amúgy nem, lóra vagy nincs ilyen biztosítás, vagy ha van, olyan dárga lehet, hogy nem éri meg, mivel a biztosító sose szeret rosszul járni.

2015. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet kötni felelősségbiztosítást, ami az okozott károkat téríti. Egy példát találtam hirtelen: [link]

Éves szinten egyáltalán nem sok. A Generalinak volt (nem tudom, van-e még) kisállatbiztosítása, meg mezőgazdasági jellegű biztosításuk, érdemes utánajárni, lovakat vállalnak-e. Illetve lakásbiztosításokhoz is lehet kérni, illetve néha jár is felelősségbiztosítás, ami a szerződő tulajdonában lévő állatok károkozásait is téríti. Ha ilyenben gondolkoztok, érdemes írásban rákérdezni, hogy lovakra vonatkozik-e, milyen esetben, illetve milyen összeghatárig.

Első, te nem érted a biztosítás fogalmát.

2015. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lovasok.hu-n hirdettek egy időben, nem tudom van-e még. Évi negyven ezer forint volt és talán baj esetén háromszázezret térített meg max. Bár ez nem az általad kérdezett balesetek, hanem inkább betegségek esetén előnyös.
2015. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!