Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját lóval lovagoltathatok...

Saját lóval lovagoltathatok embereket pénzért? (Végzettség nélkül)

Figyelt kérdés
Elég régóta lovagolok, és az alapokhoz értek, de nem is "oktatni" szeretnék, hanem esetleg egy kis + pénzhez jutni. Ha haladó lovas jönne oda lovagolni, úgy hogy nem szólok bele mit csinál, akkor azért kérhetek pénzt?

2015. febr. 23. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
NEM! Főleg adó jogi dolgok miatt!
2015. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan természetesen nem. És ha leesik valaki és megsérül, akkor kit tesznek felelőssé? A gatyát leperelheti rólad.

Más téma, hogy nyilván egy csomóan csinálják, de szerintem felelőtlenség, és legkevésbé az adóügyi dolgok miatt.

2015. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Magyarul kiadnád bérbe a lovat. Mindenről kell papír,viszont mindenki illegálisan csinálja az ilyeneket. Csak legyen meg h saját felelősségére ül fel.
2015. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár órája megkérdezted szinte ugyanezt...olvasd el amiket ott írtak.
2015. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írtok egy feles bértartásról szóló szerződést, benne azt, hogy felügyelettel lovagolhat és máris nem lehet fogást találni rajtad. Hogy te közben "oktatsz-e", magyarázol-e neki lovaglás közben, azt senki nem tudja.
2015. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ez egy közkeletű tévhit és baromság! A magyar törévények nem engednek bizonyos jogaitokról lemondani, lásd, egészséghez, élethez való jog. Minden papír, amit arról írnak, hogy saját flelősség bla bla automatikusan semmis, ha te tudod, hoyg a másik veszélyezteti magát és nem akadályozod meg máris elővehetnek. Ezt nem ártana végre megjegyezni....
2015. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor vegyük sorra a lehetőségeket!

A) odaadod nekem a lovad, én fizetek x összeget, és állítom, hogy vérprofi vagyok. Fizetek, te elmész, én meg össze-vissza retyózok a lovadon, mert életben nem láttam még lovat, csak képeslapon, de hát a lovon úgyis csak ülni kell. Szóval jól megrángatom, főleg, ha nem viselkedik, mellé istenesen meg is rugdosom, két-három alkalom után már te is csak rodeózni jársz a lóhoz.

B) tényleg láttam már lovat (de lehet, nem), de akárhogy is, lezúgok, és tegyük fel, belehalok, vagy lebénulok nyaktól lefelé. Kié a felelősség?

C) lóval együtt elesek, és eltörik a ló lába. Kié a felelősség?

D) szeretnék megtanulni lovagolni, de igazából se te értesz hozzá annyira, ezért engem is meg a lovat is elrontasz, miközben ezért még pénzt is kérsz... Főleg, ha nekem van egy raklap kérdésem, de nem tudsz válaszolni, vagy nem jól, ráadásul rögzül nem egy hibám, amit később nehéz lesz javítani... És én közben ezért kemény pénzeket fizetek, mert azt hiszem, hogy végre teljesül egy álom.

E) nem esett szó a lóról. Alkalmas egyáltalán oktatásra?

2015. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!