Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belovaglói végzettség?

Belovaglói végzettség?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez a szakma, de sajnos nem tudok olyan helyet, ahol tanulhatnám. Esetleg van itt köztetek, aki már elvégezte? Mik az előfeltételek? Elvárások? Hol van ilyen? Mindent szeretnék tudni 8-)
2013. júl. 31. 19:48
 1/8 anonim válasza:
Nekem nincs ilyen végzettségem és sok mindent nem is tudok mondani róla, de úgy tudom, hogy Bábolnán van ilyen oktatás. Egyik távoli ismerősöm hasonló munkakörben dolgozik és ott végezte el és ott is dolgozik.
2013. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bábolnán van igen, de elő feltétele hogy meg legyen a ló tartó és tenyésztői végezettség, meg azt hiszem kell egy rajtengedély díjugratásban. Ami ha nincs meg, akkor az iskola vizsgáztat,ott ugyanúgy számot kell adnod a lovas tudásodról, mint a rajtengedély vizsgán(gyakorlat,elmélet), csak a végén nem kapsz verseny engedélyes papírt.

[link]

2013. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még annyi hogy sokat ne várj ettől a végzettségtől.

Volt osztály társam Pettkóban, ló tartó és tenyésztő után tovább tanult ezen a szakon. Nem rég elhívtam magamhoz, hogy üljön fel kicsit a lovamra, mert van néhány gond amiben szeretném a tanácsát kérni. Egyik ilyen volt hogy fel szálláskor elindult a ló, erre azt a tanácsot kaptam hogy jól meg kell verni. A másik problémám a hátralépés volt, a lovam abszolút megtagadja, pedig tudja, erre azt mondta hogy tegyek rá egy segédszárat (chambon), meg egy erősebb zablát, esetleg sarkantyút vegyek fel, és legyen nálam egy hosszú pálca, és akkor csinálni fogja.

Semmi érdemleges információt nem tudtam meg tőle, össze is tettem a kezem hogy anno nem jelentkeztem belovaglóra, ha csak ezt tanítják ott. Még annyit hogy azóta ezek a problémák orvosolva lettek, egy mindenféle lovas végzettség nélküli lánynak hála, segéd szár, sarkantyú stb. nélkül.

2013. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez mindenben így megy, meg kell szerezned a papírt, de a valódi tudást már nem ott fogod összeszedni... Lásd nem egy edző, aki talán, ha képeslapon látott lovat eddig, vagy belovagló, aki legfeljebb betöri a lovat, és jó' az úgy, esetleg tereptúravezető, akitől nem, hogy ugrást, de vágtát se kérnek a vizsgán, mert bizonytalan az ülése. Nyilván terepen meg majd nem lesz az. És lehetne még sorolni...
2013. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:

Utolsókkal egyet értek. A legtöbb képzés egy kalap sz.rt sem ér. A belovagló egy bizalmi munkakör, nem lehet elsunnyogni, minden rajta van a lovon, kellő tudás hiányában nem fogsz munkát kapni, hiába van végzettséged. Én inkább azt javasolnám, hogy az idődet, pénzedet minőségi, regisztrált edző által irányított oktatásra fordítsd, mert ha jó lovas leszel, kapsz majd csikókat, a jó hír is terjed, nem csak a rossz. Ha szükséged lesz papírra például oktatáshoz, majd elvégzel egy távképzést, ahol csak a lóvét kell kicsengetni.


A belovaglás egyébként sem tanulható meg hipp-hopp. Kifogástalanul kell lovagolnod, nem hobbilovas szinten és nem csak képzett lovakon, hanem te magad kell, hogy tanítsd a csikót, ez hosszú, évekre szóló tanulást, tapasztalatszerzést jelent még akkor is, ha a legjobbakhoz jársz.


Egyébként nekem is van papíros (volt) ismerősöm. A Kaposvári Egyetemen tanult ménesgazdának, el is végezte, de félt szétszedni egy kantárt, mert attól tartott, nem tudja majd összerakni. A zablát sikerült is neki fordítva. Pedig ezt írják a képzésről: "A ménesgazda végzettségű szakember képes az önálló és biztonságos munkavégzésre a lótenyésztés, a lovassportok és a lóversenyzés területén." Most a saját lovain lovagoltat. Bravó.

2013. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, az az igazság, hogy kicsit afelé tendálok, hogy nem végzem el, hanem zsírság szintre fejlesztem a tudásomat... mert ha úgy sem ad semmit, csak papírt, akkor ahhoz felesleges nappalis, épülős képzéssel szenvedni. Legalábbis most csak olyanokat láttam.

Ez olyan kb, mint a nyelvvizsga 8-) Lehet papírod, de ha meg se tudsz szólalni, kitörölheted vele...

Köszönöm a válaszokat!!!!!!

2013. júl. 31. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy akarod csinálni, ha hivatalos edző akarsz lenni pl., akkor is kell az a papír, de amúgy meg nem az fogja a valódi tudásodat igazolni, és rengeteg meló lesz benne, hogy _jó_ legyél, érts hozzá, és legyen híred, neved. A belovaglás is hasonló, de minden esetben a tudás legyen az elsődleges, mert hiába van papírod, ha referenciának csak két elrontott lovat tudsz bemutatni, amiből az egyikre két éve nem tudnak felülni... Érted. :)
2013. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!