Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mennyi idő után...

Szerintetek mennyi idő után kezdhetek el ugratni?

Figyelt kérdés
Fél éve kezdtem és mindenki azt mondja jól megy meg ilyenek és a 3 jármódot is probléma nélkül megtudom csinálni kengyellel és kengyel nélkül is..egyszer voltam egy komolyabb edzésen is amire azt mondták így ennyi idő után nem rossz.

2015. febr. 24. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Kit?
2015. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy kit? :D lovon
2015. febr. 24. 18:22
 3/8 piriiiii ***** válasza:

Ha valóban jól mennek a jármódok, és tudod érzékeltetni a lóval, hogy Te vagy a főnök, illetve meg tudsz oldani nehéz helyzeteket, és ura vagy a lovadnak, akkor már ma is.

Mondjuk azt nem tudom, hogyha jártál eddig félévet, és most tudsz három jármódban jól menni, akkor eddig komolytalan edzéseid voltak, vagy mi? :D

2015. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem :D hanem hogy elvileg osztályba megyek csak egyszer mentem ugróedzésre azt értem komolyabb alatt :D de mások ezt még korainak mondják
2015. febr. 24. 18:37
 5/8 piriiiii ***** válasza:

Ez a korai dolog hülyeség. Ha megvannak a képességeid és az elegendő tudásod hozzá, akkor akár két hónap lovaglás után is hozzákezdhetsz (bár ez nyilván ritka ugye :D).

Mindenki másmilyen gyorsasággal fejlődik.

Ha meg nincsen meg a tudásod hozzá, akkor tényleg korai.

2015. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 piriiiii ***** válasza:
De ez egyébként mindenben így van.
2015. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szárra tudod lovagolni a lovat? Tudsz alapvető idomításokat? A korai dolog nem hülyeség,csak itt már mindenki egyből a 2. óra után világbajnok akar lenni ,közben semmit nem tud még,(most ezt nem a kérdezőre értem.) Ha legalább alap szinten tudsz lovagolni és idomításhoz is úgy ahogy értesz akkor készen állsz. Persze egy automata lovat bárki ellovagol ,csak ráállítod az ugrásra és mindent megold magától,de egy olyan lovat amin dolgozni is kell jó ha összetudsz lovagolni és és jól odatudod érkeztetni meg átvinni rajta a felvételeket.stb
2015. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Erre a kérdésre egy ember tudja megadni a tuti választ : Az Edződ.

Ne legyetek már ilyenek, gyerekek! Nem harap az az edző, gondolom. Ő az aki ért a lovagláshoz, aki minden edzésedet látja és aki objektíven tudja megítélni a tudásodat. Ilyenkor mi most ennyi adatból, hogy találjuk ki, hogy az edződ mikor érzi úgy, hogy már ugrathatsz...? De ha voltál már egy ugró edzésen akkor gondolom majd hamarosan...Állj oda elé és szemtől szembe tedd fel a kérdést, hogy : Kedves XY, mikor kezdhetek már el ugratni?- és ebből majd fogja látni, hogy te szeretnéd már elkezdeni, felkészültél rá és biztos fog mondani valami értelmes választ.

2015. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!