Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg ez a két dolog a...

Tényleg ez a két dolog a legfontosabb a lóvételnél?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy két dolog a legfontosabb ha lovat nézek, hogy a lába és a tüdeje rendben legyen.
2015. márc. 10. 05:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én speciel a természetét és a korát (ne legyen csikó, hanem minimum 6-7 éves) nézném legelőször.
2015. márc. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Há persze, mert ezek javíthatatlan hibák. De azért akad még jópár dolog, amelyet csak nagyon nehezen és lassan, és csak gyakorlott szakember tud kijavítani, szóval bőven pórul lehet még járni mással is.
2015. márc. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én megfogadtam, hogyha legközelebb lovat veszek, akkor a legeslegelső dolog, amit megnézek, az a háta, a maralakulása, mert a mostani puputevémre halál nyerget találni. Ha a marja nem jó nem is nézem tovább, ha viszont jó, akkor lehet menni a többi fontos dologra :)
2015. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyerget, végső esetben akár méretre is lehet csináltatni. A kehes, OCD-s lovat viszont senki meg nem csinálja jóra, még akkor sem, ha aranyban lerakod a ló súlyát a lába elé.
2015. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a 2 meg még ezer más.. Pl ha a fogaival,szájával gond van az sem egy előny ha zablával lovagolnád. Ha a háta fájós,megroppant ,beesett stb megint csak pénzkidobás. Elsőnek talán mindenki a lábát nézi,de ez mellett van még sok ezer dolog..
2015. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyiban igaz, hogy az első mindig az egészség.

Persze első ránézésre ezt nem mindig (általában nem) lehet megállapítani, szóval hiába jó küllemre, képzettsége, származásra, természetre, akármire a ló, ha egészségügyileg problémás, ki kell zárni.

2015. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értetted mit írtam. Nem azt, hogy ha jó a háta a vágóhídszökevény is kell, hanem minden más a háta, marja után következik. Így már érthető? Lehet a világ legjobb lova, ha nem tetszik a háta nem kell, kész ennyi... Ha az megfelel jöhetnek az egészségügyi dolgai.
2015. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, a két legfontosabb dolog általánosságban valóban ez.

DE! Ez nem azt jelenti, hogy ha ez a két dolog rendben van akkor, másnap már visszük is haza. Fontosak a fogai, a háta, nincsenek-e emésztési zavarai...stb.


És, ha az egészsége rendben van, akkor jönnek az olyanok, hogy lehet-e vele bánni, nem-e rúg fel egyből bárkit aki 2méteres körzetében van stb.


És aztán ott vannak, a személyes igények, fajta, kor, nem, alkalmasság, belovagoltsági szint, kezelhetőség stb.


Körülbelül ez a fontossági sorrend, mert hiába olyan fajtájú, színű, korú stb. mint, ahogy azt te akarod, ha egy agresszív és egészségtelen ló.

2015. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!