Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legfontosabb dolog, amit...

Mi a legfontosabb dolog, amit meg tud adni a jó gazda a kutyájának?

Figyelt kérdés
Sokan a legjobb tápot akarják megadni, mások sok órás sétákat, a harmadik oltást, chip-et, állatorvost. De ha belegondolunk, vannak, akiknek nincs sok pénze tápra, más a mindennapos munka mellett tartja a kutyáját és csak hétvégén van ideje nagy sétákra, mégis lehet jó gazda? Szerintetek mi az a legfontosabb dolog, amit meg kellene adni a kutyának, mitől jó gazdi a gazdi? Mi az, amikor inkább úgy kellene dönteni, hogy ne tartson valaki kutyát, és mik az áthidalható nehézségek? A kérdés lényege, hogy vajon hol lehet meghúzni a határt?
2012. aug. 26. 18:46
 1/9 chrishu ***** válasza:
78%
Szerintem napi 1-4 óra játék a kutyával, nagy mozgástér, elegendő kaja(de ne ilyen kutyatápok), és szeresse a gazdája
2012. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%
A legfontosabb hogy szeresd és kényesztesd.Lehet olcsobb tápot is adni neki,a lényeg hogy tápláló legyen és szeresse a kutya.Fontosnak tartom hogy legyen játéka és hogy játsz vele még ha az 15 perc is.
2012. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is az a legfontosabb hogy a gazdája sokat foglalkozzon vele. Lehet házilag is direkt a kutyának készített kaját adni ha valaki utána olvas össze tud neki állítani úgy étrendet hogy az finom és tápláló legyen árba mégis olcsóbb :)
2012. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem lehet egy dolgot külön kiemelni. A jó gazda olyan, hogy képes kielégíteni a kutyája igényeit és már eleve így is választ magának kutyát. Pl ha napi fél órája van rá akkor nem egy pörgős terriert akar, ha az etetésre havi 3e Ft-ot tud szánni akkor nem egy bernáthegyit vagy dán dogot akar maga mellett tudni...

Ha a kutyának napi mozgás kell akkor azt, ha lebetegszik állatorvos, oltások mindenképp, hisz az életével játszunk ha ezen spórolunk.

Az etetésnél bennem egyfajta kettősség él, nem azt mondom, hogy csakis prémium tápon, vagy BARF szerint lehet/kell kutyát tartani, de aki komoly összegeket fordít egy kutyának a beszerzésére az meg tudja tenni, hogy ne műanyag vackot etessen vele, és természetesen a legutolsó keverék is megérdemli ugyanúgy a jó kosztot. Ilyen téren nálam a jó gazda az, aki nem a kutyáján spórol. Nyilván lehet kötni kompromisszumot, nem kell mindig mindenből a legdrágább meg a legjobb, de sokan utánajártak már -köztük én is-, hogy az olcsóbb egy bizonyos szint alatt, minden esetben drágább. Ilyenkor ne sajnáljuk már a pénzt és 1x áldozzunk nagyobb összeget a kajára, mint többször keveset és nekünk is jobb, mert több marad a pénztárcában és a kutyának is mert jobb minőséget kap.

A másik oldala nálam ennek a dolognak, hogy mondjuk Józsi bácsi akinek mindegy milyen, csak kutya legyen és választ egyet menhelyről, vagy az utcáról befogad, nagyrészt csak maradékot (nem moslékot!) tud a kutyának biztosítani ettől függetlenül még lehet jó gazda, hisz így is 100x jobb sora van a kutyának, mintha kóborolna vagy egy menhelyen sínylődne.

2012. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt, kiegyensúlyozott, egészséges élet. Hogy ennek mik a konkrét feltételei, azt kutyája válogatja, mindenki döntse el maga, mit tud bevállalni és mit nem, és hogy mennyit kockáztat az esetleges hiányosságokkal.
2012. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem alap a kutyatartásnál, az az, hogy napi minimum 2 órát sétáljak vele, és mindig tudjak félretenni annyit, hogy ha valami van, akkor ne a gyakorikérdéseken kelljen kérdeznem, hogy hogy gyógyítsam meg házilag. Ennyivel tartozok neki.

De az, hogy chipezve van, és ivartalanított még nagyon fontos szempont, igaz nem életbevágó.

Ahogyan az etetése sem. Most Acana tápot kap, de ha úgy alakulna, hogy nem tudok ennyit költeni rá, akkor is megoldanám, hogy viszonylag normális kaját kapjon.


Ja, és soha nem tartanék kutyát a kertben, akkor minimum ki-be járást biztosítanék neki. Nekem a kutya a társam, azt akarom, hogy mellettem legyen.

2012. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

ha a kutya normálisan van tartva (lemozgatva, szocializálva, foglalkoztatva stb stb)akkor utána már mindegy, hogy hány jázéka van és mit eszik... ezt döntse el mindenki maga. nem attól leszek jó gazdi, mert drága hipoallergén tápot kap a kutyám és nem moslékot, olcsó tápot, de ha én azt szeretnék neki adni, akkor azt fogok. de ha valakinek nem telik rá, attól még lehet jó gazdi.

viszont azt is gondolom, hogy akinek nagyon nem futja rá, az ne tartson kutyát. nem mondom, hogy egy kutya nem él meg maradékon, de ha én mással nem tudnám etetni, akkor nem lenne kutyám.

2012. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a megfelelő kapcsolat a legfontosabb. Kezelje kutyaként, ne emberként vagy mint valami cuki csecsemőt, a kutya tudja hol a helye, tisztelje az embert.
2012. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem lehet egy dolgot kiemelni. A legfontosabb, hogy tisztában legyünk a kutyánk igényeivel és ehhez mérten a lehető legmagasabb fokon kielégíteni azt. Akár egy munkamániás kutyáról van szó, akár egy betegesebb érzékenyebb fajtáról. Szerintem az a jó gazda aki mindennap azon van, hogy hogy válhatna még jobbá és az életstílusát is a kutyához alakítja. Ez kicsit kutyamániásnak hangzott, de a lényeg, hogyha kutyája van az embernek az felelősség kötelezettség. Amit valaki vagy vállal vagy nem. Amik fontosak: megfelelő ennivalót és, ha szükséges állatorvosi kezeléseket biztosítani neki, igényeihez mérten tanítás, séta, játék, játék más kutyákkal. Az én kutyám rettentően szeret játszani más kutyákkal, én meg addig kutattam neki kutyabarik után ameddig nem lett neki egy csomó. Nincs is nagyobb öröm annál, mint amikor látom, hogy szanaszét játszották magukat más kutyákkal és olyan fáradt, hogy képletesen hazáig kell "húznom". Aztán eldől, mint egy zsák :))
2012. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!