Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Golden Retrieve...

Milyen kutya a Golden Retriever, családbarát? , mennyire tanitható? , mi a legfontosabb dolog amit tudni kell róla? (vagy dolgok)? , szőrzet ápolása? , mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Tapasztalt gazdik válasza nagyon jó lenne:) !!

2014. ápr. 27. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Goldink van (többek közt), 9 éves, szuka. Kölyöknek hebrencs, mint mindegyik kiskutya. Nagyon könnyen tanítható, okos kutya. A miénket, kb 2 éves korától nem érdeklik a kutyák, csak a másik kutyánkkal hajlandó 'szóba állni'. Minden goldi gazditól ezt hallottam eddig. Azt gondolja, hogy összes ember azért van, hogy őt simogassa. Nagy mérete ellenére abszolút benti kutyaként érzi jól magát, a kertbe csak napozni jár. Heti kétszer fésülöm, kifejezetten szereti, kicsi kora óta szoktatva van hozzá. A füle problémás lehet ha nincs rendszeresen kb hetente pucolva. A vizet imádja, apportozni is szeret. Havi kb 8 kiló jó minőségű kutyatápot eszik egy felnőtt kutya.

Ha valami kimaradt, vagy kérdeznél még, írj privit nyugodtan :)

2014. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha eleget foglalkozol vele, könnyen tanítható.Dog dancing-eken is rengeteg golden van, és agilityzni is sokan szoktak goldennel mert elég okosak.Fésülni gyakran,szinte napi rendszerességgel. Hát én csak ennyit tudok róluk. :)
2014. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy goldenem van. :) nagyon családbarát, imádja a simogatást, ha kölyökkorától szoktatva van hozzá, imádja a fésülést, imád napozni, apportozni, sétálni, játszani, tanulni. gyorsan tanul, csak ki kell tapasztalni, mivel motiválható. az enyém például a simogatásért bármit megcsinál :) kétnaponta kifésülöm a szőrét, de ha esik az eső, akkor minden nap, mert imád a sárban dagonyázni, így fürdeni is :) én főzök neki kaját, mert a másik kutyusnak ételallergiája van. 1 kiló húst 1 kiló rizzsel főzök össze, meg zöldségekkel, azt másfél nap alatt megeszi a drágám.
2014. ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Nekem sajna nincs kutyám, de egyik ismerősünk góldiával szinte minden nap találkozom. Nagyon édes és okos kutya.Ha kölyök korától kezded az idomítást, felnőtt korára kezelhető lesz. Mivel a legtöbb goldinak hosszú szőre van, elég problémásak a bundájukra nézve minimum három naponta kell a szőrüket kefélni.
2014. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! :) Nekem van egy 1 éves Goldenem.

A Golden Retriever alapból nagyon barátságos és gyermekszerető kutyus, ebből adódóan családbarát. Könnyen tanítható, mint a legtöbb kutya, tudásra éhezik, és imád a gazdival dolgozni (legalábbis én ezt tapasztaltam). Fontos tudni róla, hogy sokat kell vele játszani, nagy a mozgásigénye, szóval a napi 1-3 óra foglalkozás (szerintem) alap dolog nála, különben megeshet, hogy unatkozni fog. A szőrzet ápolása szerintem nem bonyolult dolog, én naponta fésülöm, és ritkábban fürdetem, legutóbb ősszel volt része benne, de most tavasszal és nyáron is beiktatunk 1-1 pancsit. Az enyém a mostani tápjából 30-40 dkg-t eszik naponta, az orvos szerint (jó értelemben) jó húsban van, tehát fogynia és híznia sem kell, persze ez függ a tápban lévő tápanyagoktól, általában fel van tüntetve a csomagoláson a napi adag, na annál egy nagyon picit kevesebbet kell adni.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban! :)

2014. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!