Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki tanulás nélkül ösztönből tudjon jól és helyesen lovagolni?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy valaki, aki autodidakta módon tanul lovagolni minimális előképzéssel és nem is olvas utána, utána úgy lovagoljon, hogy a ló elengedett, támaszkodik, stb? Hogy az illető nem tudatosan adja a testsúly, csizma és szársegítségeket helyesen, hanem csak úgy ráérez?


Annak idején pl. a csikósok gondolom nem tanultak ilyeneket, hogy külső szár, helyes vágtabeugratás, stb stb nyilván patanyomfigurákat meg semmi egyebet nem csináltak, mégis elég jól tudtak lovagolni gondolom.


2015. márc. 11. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na hát ekkora baromsággal is rég találkoztam. Ha nem tud helyes lábra ügetni meg azt se tudja mikor milyen lábra ugratja a lovat akkor eleve nem tudja belovagolni. Megint keveredik a belovaglás a beüléssel. Ezen az oldalon mindig olyan lehetetlen történetek kerülnek elő :D
2015. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Oké, nem díjlovaglásról van szó, de a ló szemmel láthatóan ahogy írtam lendületesen, szépen ment, a srác könnyű kézzel bánt vele, látszólag minden oké volt.


Na jó, hát mindegy, a csikós témát is csak azért hoztam fel, mert a csikósok régen simán ellovagoltak egy lovat akár kötőfékben is, szőrén, pedig nyilván soha nem hallottak olyanokról, mint a "külső szár", meg "belső állítás", stb.

2015. márc. 12. 10:39
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyrészben a kinek mi a szép és jó kérdése... Attól, hogy valakinek x lovaglása teljesen jó, más lehet, hogy a fejét fogná.


Szerintem egyébként meg lehet tanulni viszonylag korrekten lovagolni állandó oktatói/edzői felügyelet nélkül is, de az olyan, aki még csak utána sem olvas, szerintem elég kevés eséllyel indul, mert hát akkor azt sem tudná, hogy egyáltalán mi a jó, mi a rossz, mi a túl sok, mi a kevés, stb. Akinek egy kiforrott kép él a fejében az olvasottak alapján, az megpróbálhatja azt az érzést, képet megtalálni segítség nélkül is. Nyilván tovább tart, míg az ember félig-meddig magától rájön a dolgokra, de hát idő az van, én legalábbis így szeretek hozzáállni.

2015. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na de akkor régen, 1-200 éve hogy tanultak meg az emberek lovagolni? Mert gondolom nem lovasiskolában...
2015. márc. 12. 16:59
 15/17 anonim ***** válasza:
100 meg 200 éve arra használták a lovat h közlekedjenek mint most a kocsi. Fentmaradni megtanult pár hónap alatt,de akkor még szó sem volt idomítólovaglásról meg nem is ilyen formában ment a lovazás csak utaztak rajta,egyensúlyérzéke meg volt de egyiksem sportcélból ment. De nem értem mért olyan nehéz különbséget tenni a fent maradás meg a lovaglás között. Paraszt is megüli a lovat,akkor most az tud lovagolni?
2015. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100-200 éve sokkal komolyabb kultúrája volt a lovaglásnak, főleg, mint művészetnek, mint manapság...
2015. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1-200 éve Magyarországon iskolalovagás volt! Sőt! A még régebbi időkben azért rettegték a magyarokat, mert ismerték az iskolavágtát, lovaik bármelyik irányba (tehát hátrafelé is) bármilyen jármódban, és bármelyik pillanatban meg tudtak indulni, ezért közelharcban sokszor gyakorlatilag megközelíthetetlenek voltak! Ehhez képest külföldön döntően csak az iskolaügetés volt ismert, ami nem vehette fel a versenyt a magyarok technikájával (és nem véletlen, hogy a mai díjlovaglásban senki sem beszél redoppról vagy carrierről például, a csúcsfeladat a piaffe és a passage). Az meg aztán végképp nem jön szóba, hogy hátrafelé irányba haladj vágtában...

Megjegyzem, azért súlyos különbségek vannak, hogy valaki fennmarad a lován, és nem kell tépni-cibálni, hogy az haladjon, és nagyjából arra, amerre ő akarja, mert főleg terepen ezt egy alapból normálisabb lóval nem nehéz elérni. De ettől még az a ló komoly képzettség nélkül nem megy "jól", és nem lesz belovagolt sem (mivel az átengedőség feltétele az összeszedhetőség minden jármódban), mivel ha a belovagoltságát ténylegesen megpróbálnád tesztelni, gyorsan rá kéne jönni, hogy a ló tudása súlyos hézagokkal rendelkezik.

Régebben ilyenek voltak a fuvaroslovak, de a legtöbb olyan is, amely bár hátasként szolgált, de csak utazási célokra. Mindegy volt, amíg A-ból B-be elvitt.

2015. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!