Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran ápoljátok a...

Milyen gyakran ápoljátok a lovaglócsizmátokat?

Figyelt kérdés
Eddig lábszárvédős voltam, de most szeretnék beruházni egy csizmára, csak félek, hogy túl sok a vesződség vele, a lábszárvédőt néha beáztatom, kilögybölöm és már jó is. A nyergemet, kantáromat kb havonta kenem le. Egy csizmát milyen gyakran kell ápolni?
2015. márc. 12. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ gumi vagy bőr. A gumi igénytelen,max a sártól letörlöd vagy lemosod,a bőrt viszont 2 legfeljebb 3 hetente illik bőrápolóval,bőrzsírral lekenni ,mert ha kiszárad kirepedezik. De ugye az sem mindegy egy héten mennyit van használva,ha mindennap akkor akár hetente is ápolhatod a bőrt.
2015. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bőr csizmát tervezek, gumi van, azzal nyilván nincs sok gond. Heti 4-5x lovagolok. A heti ápolás egyelőre ijesztően hangzik. :)
2015. márc. 12. 13:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát télen meg saras időben hamarabb kiszárad meg kireped a bőr, hetente 2 hetente nem árt.
2015. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Télire van bélelt csizmám, és mivel az velúr azt nem is tudom kenegetni, csak nyirkos ronggyal lepucolom. Inkább tavaszra és őszre használnám. Pont a téli velúr csizma ébresztett rá, hogy jobb csizmában lovagolni, mint lábszárvédőben. A gumicsizma annyira rossz, hogy az nem csinált kedvet hozzá.
2015. márc. 12. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Én télen minden lovaglás után (naponta/kétnaponta) bedobtam a csizmiket a kádba, átsúroltam, a melegben megszárítottam, majd lekentem. Most, hogy max homokos lesz, sáros nem, van, hogy kihagyok egy-két alkalmat, de nem tudom, nekem örömet okoz, ha a csizmám tiszta, szóval nem érzem vesződségnek az ápolását.
2015. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lara Gabriella válasza:
Nekem gumi van. De van bőr is. A gumit simán letakarítom, hogyha nagyon koszos, jól és erősen letakarítom. de ha por van, úgy nagyából minden héten legalább kétszer meg kell takarítani!
2015. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bőr csizmám van. Általában akkor szoktam, amikor eléri nálam a "kritikus pontot". De átlagba heti 1-2x, néha másfél-2 hét. Attól függ, éppen milyen idő volt, pontosan mennyit lovagoltam benne, stbstb. Van, hogy minden edzés előtt. Vízzel szoktam letisztítani (főleg a sarkánál szokott izzadtságos lenni), utána bőrápolóval lekenem.
2015. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ijesztő a heti ápolás?? Ha ilyen lusta vagy, lovagolj mezítláb, lábat gondolom csak mosol.
2015. márc. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Képzeld parasztkám, van aki sokat dolgozik, hogy lovat tarthasson és a sok munka mellett (jelenleg 3 munkahelyem van) örülök, ha lovagolni kijutok. És mivel a bőr cuccaim ápolását is alaposan végzem, ez is gondolom 20-30 perc.


A bőr csizmán kívül van még pár lehetőség.


Kösz a hasznos hozzászólást újfent te görény!

2015. márc. 13. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! (megjegyzés: amire akar, arra tud az ember időt szakítani)
2015. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!