Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Néha fél és ijedezik?

Néha fél és ijedezik?

Figyelt kérdés
A lovammal pályán semmi probléma nincs soha, szépen dolgozik de terepen már nem ilyen egyszerű....Terepen kicsit menőseb de teljesen jól kezelhető és nem is olyan, hogy visz mint a szél, csak azért haladós a tempója.Viszont mostanában néha ijedezik, van hogy igen is van rá oka mert pl. egy őz csapat szalad át előttünk de van hogy semmi, csak gondol egyet le megmerevedik mikor hajtanám tovább fogja és megfordul és dobálja a farát és megy a másik irányba határozottan esetleg ilyen viszafogot ügetésbe kezd, ilyenkor nagyon izgatott de ha eltelik pár perc meg nyugszik és minden oké, de ilyenkor lehetetlen vissza forditani irányba. Van hogy sikerül de van , hogy nem. Mit tegyek?

2015. márc. 12. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ha mellette sétálsz ugy jobban biztosnsagban érzi magát. Probald meg hogy ugy mész ki terepre (rovid terepre) hogy seralsz a lo mellett es beszelsz hozza nyigtatod. Aztán ha ez jol megy akkor Menj ki vele csak lépésben hogy Lássa hogy vigyázol ra . Ha ilyedezik akkor esetleg leszallhatsz rola es ugy sétálsz mellette tovább...(ezt valaki nagyon ellenzi de nagyon sok embernek vevallt).
2015. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Egyet Kihagytam ! Próbálj meg mostanaban olyan lovasokkal együtt lovagolni terepen akiknek terepbiztos nyugodt lovai vannak . Vagy valami bizalom építős dolgot csináljatok!

hajra! 😊

2015. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lara Gabriella válasza:
0%
Megszokta már a teret? Ha még nem, szoktasd hozzá! Nyugtasd meg és sétálj mellette!
2015. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már jó pár éve jár terepre is, és eddig kb. nem is volt ilyen probléma hogy lemerevedik és vissza fordul. Mentünk már terep biztos lovakkal is együtt úgy nem volt semmi, de sajnos nem mindig van erre lehetőség hogy többen menyünk :S
2015. márc. 12. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
határozottan lovagold előre,pálca ha kell. Nem kell minden egyes rezdülésnél leugrani róla és sétálgatni mellette. Csak azt szokja meg ha csinál valamit te egyből leszállsz és lentről babusgatod,a végén már direktbe csinálni fogja. Fentről is meglehet oldani,egy rutinos lovas meg oldja is meg, határozott előre lovaglással. Ugyanez volt, volt egy gumikupac,visszafordult és nem akart elmenni mellette,5 perc "játék" után aztán ellovagoltam nagynehezen a "veszélyes" pont mellett és utána megveregettem.
2015. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolso igen ez nekem is átsuhant a fejemen csak aztán azt gondoltam hogy valoszinu a kérdező mar megpróbálta es azert nem irtam...meet nekem valahogy ugy jott le hogy a lo halálra van rémülve S nagyon fel. Ezért irtam a nyugtatos módszert... Csak hat igen amit írtál ahhoz hozzaszokok a kedves lovcska ha elotte nem eleg nagy a határozottság.
2015. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Köszönöm! Igen ezt a határozottságot mindig alkalmazom ,pálca is van nálam és igyekszem folyamatosan előre hajtani hogy még csak meg se forduljon a fejében, de sajnos ilyenkor is néha be csúszik , hogy megfordul...Ha tudom mindig próbálom vissza forditani több kevesebb siekerel. érdekes módon csak lépésben csinálja ügetésben és vágtában semmi probléma nincs. Azon gondolkoztam lehet el unja magát közbe? és azért csinálja?
2015. márc. 12. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, érdemben nem tudok választ adni a kérdésre, de én is kíváncsi lennék a tanácsokra, mert az én lovam is pont ilyen. Egyik nap simán ki tudok menni vele terepre egyedül, másik nap meg még ki sem érünk a lovarda területéről lépésből nyom egy hátraarcot és elkezd visszafelé ügetni. Próbálok határozott lenni én is, van hogy sikerül, de nem tudom ezt miért csinálhatja, hogy egyik nap simán megy, másik nap meg nem.
2015. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Aki hagyja, hogy visszaforduljon vele a lova, sikeres ember nem lehet...

Szerintem nemes egyszerűséggel tojik rá a lovad, hogy fent ülsz a hátán. Gyakorlatilag azt csinál amit akar, ez így elég veszélyes. Vannak pillanatok, mikor tényleg nem lehet koordinálni egy lovat, de az, hogy terepen lépésben visszafordul az nem ilyen eset.

És mikor kényelmetlen lesz számára, hogy a hátán ülsz mi lesz? A leírásból az jön le, hogy teljes mértékben a ló jóindulatán múlik, ha azt csinálja, amit kérsz tőle.

Két dolog oldja meg a problémát. Képezd magad, képezd/képeztesd a lovat.

2015. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Annyira fárasztó vagy Jelekh, látszik hatalmas tapasztalatod lehet rengeteg lóval és megértetted a kérdést!


Nyilván nem úgy fordul meg lépésben, mint ahogy te fordítanád meg lépésben, hanem a nyugodt lépésből nyom egy hátraarcot és fél másodperc múlva már 5 méterrel hátrébb van 180 fokkal elfordulva. Ez nem lovastudás kérdése, mert egy jó lovassal nem fordul vissza, főleg amikor 50 perce nem történt semmi és épp bambulsz ki a fejedből lépésben.

Ha visszafordul, a lehető leghamarabb ismét vissza kell fordítani és határozottan hajtani előre. Közben igyekezz ne kiborulni és ne felhúzni magad, az elő hajtás pedig folyamatos legyen, ne "ijesztgetés", határozott legyél és ne idegbeteg. Illetve ha esetleg már látod, hogy meg fog ijedni, akkor már készülhetsz, már odazársz csizmával, kicsit rövidebb szárat veszel és nem engeded visszafordulni.


Leszállni viszont csak a hülyék szállnak le ilyen esetben, a legrosszabb tanács, amit kaphatsz.

2015. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!