Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem vágtázhatok?

Miért nem vágtázhatok?

Figyelt kérdés
Szeptember óta járok a mostani lovardámba, azelőtt (májustól) egy másik lovardába, 8 éve lovagolok megszakításokkal. Nagyon régóta tudok egyedül ügetni, lépni, lovardai alakzatokat csinálni. Az a probléma, hogy nem vágtázhatok... nem értem hogy miért.... sose voltam futószáron itt, csak a felmérés első 10-15 percében. Nem értem, hogy miért nem vágtázhatok. Szerintetek? Béna vagyok? A többi lovas is heti 1 alkalommal jár lovagolni azóta mint én, már 2 hónapja vágtáznak, versenyeznek az oktató fiatal versenylován. Emiatt igen sokszor le is néznek... miért?

2015. márc. 17. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Az oktatót nem kérdezted?

Mert ezt szerintem mi nem fogjuk tudni így megmondani neked.

2015. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Amikor megkérdeztem, kiröhögött...

Egyszer vágtáztam, mondjuk nem önszántamból... a ló kb. 4-5 pályányi kört tett meg vágtában. Nem estem le, de azóta rettegek attól a lótól...

2015. márc. 17. 20:40
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha kiröhögött az oktatód,azonnal keress másik lovardát! Ez nem normális,az a dolga hogy mindenben segítsen
2015. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk aki 2 hónapja lovagol az is hülyeség h versenyzik,főleg egy fiatal lovon. Ha ez valóban így van itt akkor az megint egy tipikus barom ,aki csak oktatónak meg edzőnek mondja magát közben fingja nincs .. Az ,hogy béna vagy -e azt így látatlanban megmondani elég nehéz lenne bárkinek is,de ha a 8 évből indulunk ki az a nevetséges h még nem vágtázol. Vagy a mostani hely alkalmatlan a minőségi oktatásra vagy nagy baj van az üléseddel,mást nem lehet elképzelni.. Azt meg külön szeretem mikor jött-ment kis senkik nézik le a másikat akik pár hónapja bohóckodnak a lovon, melléjük áll egy profi lovas akkor meg farkukat behúzzák.. Szóval hogy ehhez a részéhez is hozzászóljak ,ha vigasztal ezek egy senkiháziak,csak arra jók h a gazdag gyökér szüleik pénzét odahordják ,meg hallgassák h "milyen ügyes apuci kislánya" közben meg lóra nem tud felszállni .. Kérdezd meg h min röhög mikor rákérdezel,azon h sík hülye a témához vagy azon h hiányosságaid vannak,mert ha ezen egy edző röhög akkor menjen pizzafutárnak,ne röhögjön ki ,tanítson !
2015. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%

Rettegsz attól a lótól, amelyikkel vágtáztál? Szerintem nem tudsz annyira lovagolni, és ezt az edző is látja, de ettől még nem kéne, hogy kiröhögjön. Nem vagy béna, csak heti 1 edzés neked nem elég. De hidd el, másnak se! Nem tudom elhinni, hogy a többiek heti 1 edzéssel versenyezni tudnak, az kizárt! Én anno heti 5 napot jártam, és mégse versenyezhettem. Legalábbis nem jutottam el odáig, hogy induljak versenyen. Ahhoz kell egy ló és lovas közti harmónia, ami nem heti 1 nap edzés, hanem heti 7 nap reggel és este. Legalábbis nálunk a versenyzők rohadt sokat edzettek. De ez egyébként egy sportklub vagy csak egy teljesen amatőr lovarda? Sajnos az ilyen helyeken nincs rendes oktatás, csak a pénz miatt pár balek megtanít valamire, aztán ha nem megy, kiröhög. Neki se hiszem, hogy jobban megy. Csak játssza az eszét!

Válts lovardát. Máshol majd foglalkoznak veled. Ez ugyanis úgy tűnik nem túl komoly hely.

2015. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem bántásként, de ezért egyedül te vagy a hibás. Ilyen helyet már rég ott kellett volna hagyni. Ha egyedül ügetsz normálisan, akkor már rég rá kellett volna állni a vágtára. Ha jól értem az utóbbi majdnem egy évben jártál heti 1x lovagolni. Azért, ha valaki ennyi idő alatt nem áll készen a vágtára az vagy über béna vagy ami esélyesebb, hogy s**r helyen van.

A kiröhögésért meg még személy szerint be is húztam volna egyet neki...fizetsz érte a fenébe is. Állj ki magadért! :) Vagy eltaposnak...

2015. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Én már rég leléptem volna innen a helyedben. Szépen megtartanak egy szinten alkalmanként 2-3000ért ellötyögsz és ez nekik jó.

Keress másik lovardát, és mondd, hogy te szeretnél vágtázni és ha csak a lehúzásra mennek, akkor te lépsz is onnan tovább. Mellesleg vágtával először futószáron illendő találkozni, hogy meglegyen az ülésbiztonság, aztán lehet menni szabadon is.

2015. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Itt az állítólagos oktatóval van baj. Szégyellje magát, hogy kiröhög, szégyellje magát, hogy nem tanít vágtázni! Az is elég fura nekem, hogy ügethetsz egyedül, de még futószáron nem vágtáztál... Szégyen, hogy ilyen oktatónak mondott idióták teszik tönkre a magyar lovasoktatást!
2015. márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
és az a szégyen előttem szóló h megtehetik ezek az idióták,mert ugyanúgy fizetnek neki és járnak hozzá mint a normálishoz.Sőt van h még több pénzért tart órát egy ilyen mint egy minőségi szakember,mégis van aki kifizeti neki. Erről az emberek is tehetnek akik 8 éve lovagolnak de még mindig nem látják h mi a lehúzás és mi ahol tanítanak.
2015. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
"Egyszer vágtáztam, mondjuk nem önszántamból... a ló kb. 4-5 pályányi kört tett meg vágtában. Nem estem le, de azóta rettegek attól a lótól..." Miért attól a lótól rettegsz, ha másikra ültetnek, akkor az ugyanúgy beugorhat vágtába, és ugyanúgy elvihet! Én azt kérdezném tőled, miért 4-5 kört vágtáztál, miért nem vetted fel a lovat? Mert nem tudtad? Vagy kivártad, hogy felvegye magát? El tudom képzelni, az oktatód milyen jól érezte magát, miközben veled száguldott a ló, és látta, hogy semmi hatásod nincs a lóra! Milyen jó, hogy mindig az oktató a hülye, ő az aki nem ért a lovagláshoz, ő az akire lehet köpködni!!! A sok tudatlan tizenéves azonnal kész a megoldással, oktatót, lovardát kell váltani, ha valami nem úgy működik, ahogy ő elképzeli! A váltás sem biztos megoldás, erre fényes bizonyíték a te eseted! Valahol lovagoltál nyolc évet, és nem tudsz vágtázni, aztán lovardát váltottál, és most sem tudsz! Elképzelhető, hogy nem mindig a lovarda és az oktató a nem megfelelő! Az, hogy az oktatód kiröhögött, az egy nagyon elítélendő dolog, de el tudom képzelni, hogy az alakításod ezt váltotta ki belőle! Bár azt sem tartom kizártnak, hogy nem kiröhögött, csak annyira látványos volt az alakításod, hogy kénytelen volt röhögni! Ha leesel, és fölnyalod placcot, lehet, hogy nem röhögött volna ki! De örülj, hogy nem így történt! 8 év lovaglás után illene a lovat felvenni, akár két vágtaugrás után is, sőt a vágtába ugrását is meg kellene akadályozni! Az, hogy lépni, ügetni tudsz az még nem lovaglás, a lónak bármikor eszébe juthat, hogy beugrik vágtába,(vagy egyszerűen csak megijed) és akkor mi van? Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy két hónap lovaglás után bárki versenyezzen! Ha némi fogalmad lenne a versenyzésről, akkor ezt nem írtad volna le, "versenyeznek az oktató fiatal versenylován" a rajtengedélyvizsga sem jön össze két hónap alatt, arról már nem is beszélve, hogy egy oktató, fiatal lovon versenyeztetne bárkit! "Nagyon régóta tudok egyedül ügetni, lépni, lovardai alakzatokat csinálni." Mi van akkor, ha osztályban kell lovagolni a többiekkel együtt, és adott feladatot vágtában kell végrehajtani? A többiek csinálják, te ügetésben akarod a vágtafeladatot végrehajtani, lehet, hogy te igen ,de az alattad lévő ló biztos, hogy másképpen gondolja! A többi vágtázó ló után biztos, hogy beugrik vágtába, és akkor mi fog történni? A többiek edzői utasításra felveszik,(ha tudják a te elvesztett kontrollod miatt) és te tovább vágtázol, letarolva magad előtt mindenkit, és a ló majd egyszer felveszi magát, úgy látja jónak! (és jön a tömegbaleset) Azért ez nem egészen így működik!!!! Némi önkritikát kellene gyakorolnod, és rájönnél arra, a nyolc év alatt nem tanultál meg vágtázni, akkor valami gond azért csak van?! Mit csináltál a nyolc év alatt? Ha a nyolc év alatt csak évente háromszor lovagoltál, akkor is meg kellet volna tanulni a vágtát! Az, hogy nem estél le, az dicséretes dolog,(esetleg a véletlen műve) de az még nem vágtatudás, a vágta ott kezdődik, hogy a lovat ott ugratod vágtába, (szabályosan), és ott veszed fel, ahol akarod, és amikor akarod!(de semmi esetre nem 4-5 kör után) Az, hogy nem értesz egyet az oktatóddal, azt elhiszem, de gondolj arra, hogy nem egyedül vagy a lovardába, és az oktatód felelőssége az, hogy a többiek ne szálljanak el a te kontroll nélküli vágtád miatt! A lovardai munkáért az oktató a felelős, és a te könnyelmű, tudatlanságod miatt nem fogja kockára tenni a többi lova testi épségét! A helyedben nem háborognék, megkérném az oktatót, tegyen vissza futószárra és gyakoroljátok a vágtát, majd ha futószáron tudsz vágtázni és fel tudod venni a lovat, az oktatód biztos, hogy enged vágtázni önállóan! Tudom , hogy a kezdő, de magát szuper lovasnak tartók számára ez nagyon degradáló és nagyon szégyenteljes dolog, de néha a nagyok is visszaülnek, futószárra, ülésjavítás és külső kontroll miatt. Ők ezt nem tartják méltóságukon alulinak! Mellesleg a sok jó tanácsot, amit itt kaptál, nagyon hamar felejtsd el és ne akarj lovardát váltani! Másik lovardában sem tudsz vágtázni, gondolom a nyolc évet, ha megszakításokkal is de valahol eltöltötted, és még mindig nem megy a vágta! "Szerintetek? Béna vagyok?" Nem akarlak bántani, de ezt sem tartom kizártnak, ezt a nyolc évvel bizonyítod! Ha javasolhatok valamit, amit érdemes lenne megfogadnod, sokkal több szerénységet, alázatot mutatni, ha érdekel a lovaglás! Ha nem érdekel, akkor felejtsd el, és ne akarj kitenni másokat a te tudatlanságod következményeinek! Az általad írtak alapján, én az oktatóddal értek egyet! Nem mindig értek egyet az oktatókkal, ahhoz elég sokáig oktattam magam is, de most valahogy nagyon úgy érzem, hogy az oktatódnak van igaza, a saját biztonságod érdekében (na és a másokéban)! Ahelyett, hogy ide írtál, talán az oktatóddal kellene tisztázni a felmerült kérdésedet!!! A következő kérdésed feltevése előtt kicsit gondolkodj, és ne írj valótlanságokat!!!!
2015. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!