Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen ügetésnél melyik láb...

Terepen ügetésnél melyik láb a helyes?

Figyelt kérdés

Kezdő lovas vagyok, 3 alkalommal voltam még csak, viszont többször volt gond, hogy nem jó lábra ügettem. Azt tudom, hogy mikor a külső elsőt emeli, arra kell emelkedni, sőt, az utolsó alkalommal már egészen rá is éreztem, edzőm azt mondta, jó lesz ez. De kint terepen mi a helyzet? Ez egyelőre csak egy elméleti kérdés, persze azért szeretnék majd kijutni terepre, de az még nem most lesz :) Szóval kint terepen melyik lábra kell helyesen ügetni? Honnan állapítom meg, hogy melyik oldal a külső és melyik a belső? (persze nem kanyarokban, ott egyértelmű, hanem mondjuk kint egy mezőn) És a vágta? Melyik oldalt vágtázik kint hamisan és melyik a jó? Nem sok mindent találtam neten ezekről, erért érdeklődök itt. :)


Köszi a válaszokat előre is :)



2015. márc. 23. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ok, kösz, google nem dobta ki, bocs, hogy kérdezni mertem... Teszem hozzá GYAKORI kérdések az oldal neve, ha zavar, akkor inkább ne olvasd el a kérdést, foglalkozz a többivel, nem kötelező válaszolni.


És vágta? Melyik lábra ugrasztod be? Ott is váltogatod? Gondolom ott azért nem 500 m-enként váltogatod, ha váltogatod.

2015. márc. 23. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha eddig nem tudtad volna, nem azért Gyakorikérdések az oldal neve, mert gyakran kell feltenni ugyanazon kérdéseket.

Mindamellett csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az oldal keresője nem az ördögtől való dolog ám. Ennél sokkal-sokkal bunkóbban is írhattam volna, de alapvetően segítő szándék vezérelt, mikor belinkeltem a korábbi kérdéseket. Bocsánat, hogy élek...

2015. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert gyakori kérdések nem kell naponta ugyanazt megkérdezni itt tényleg az összes kezdő ilyen hülye vagy csak játsszák magukat a neten? De komolyan érdekelne..


tetszőleges még mindig az ügetésnél a lábválasztás és az is h melyik lábra ugratod be vágtába,és nem lehetetlen h az eddigi ilyen 50 kérdésnél is ugyanezt szajkózták el az okosok,sőt még az is idejön h az egyenletes terhelés érdekében időnként illik átülni másik lábra és vágtánál is mindig cserélgetni h melyik lábra emeled be.

2015. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

lehet, hogy hülye vagyok, mert abszolút nem vagyok jó színész, szóval a másik válasz a lehetséges... :)


De jó, hogy itt minden válaszoló is ennyire kedves és segítőkész. Valaki feltesz egy teljesen normális kérdést teljesen normális hangvételben, amire amúgy nem lenne kötelező válaszolni, elolvasod, nem tetszik, tovább mész felette... De nem, Magyarországon vagyunk, a jólelkű és kedves emberek hazájában, ahol arra is ráköpünk, aki pislant. Nem számít, nem engem minősít a dolog, azért köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz, mivel megtudtam belőlük mindent, amire kíváncsi voltam, bár a körítés szövegekre annyira nem lennék büszke ilyen helyzetben :)

2015. márc. 23. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Terepen tök mindegy melyik lábon vagy, a lényeg az, hogy időnként váltogatni kell, hogy egyformán terheld. Viszont a vágtád így is lehet hamis, mert ha te bal kézre ugratod be, akkor ne a jobbon vágtázzon, tehát ha a ló rosszul ugrik be én általában megismétlem a beugratást. Persze aztán menetközben átugratom a másik lábára, hogy egyformán fáradjon.
2015. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a része természetes, nyilván gondolom arra a lábára ugratom be, amerre állítva van a ló, és arra is figyelek, hogy ne keresztezzen. A lényeg, hogy előírás nincs rá, hogy mikor melyik kézen van a ló, csak szem előtt kell tartani, hogy ne mindig ugyanúgy menjen.

Köszönöm a válaszod! :)

2015. márc. 23. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazad van,ne haragudj tényleg nem volt megfelelő a hangvétel. Csak tudod itt annyi idegesítő gyerek van ,akik direkt egy nap felteszik 3 szor ugyanazt a kérdést mert unatkoznak,és oké továbblép az ember de a következő 2 -3 kérdés is ugyanaz ugyanattól a hülyétől. Tudom,nem kéne feljönni az oldalra,néha annyi hülye van itt (lásd a kiscsaj amelyik 4 kérdést feltett h betudja-e lovagolni nagyapja lovait) el is gondolkodom minek járok fel válaszolni úgyis az a hülye aki a véleményét leírja. De most ebben az esetben neked van igazad és bocsi a magam nevében.
2015. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik. Illik néha váltani, de nem kötelező.
2015. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megértem a problémádat, valóban bosszantó lehet ugyanazt sokadszorra olvasni. Én is hibáztam, bevallom őszintén, az itteni kereső eszembe se jutott, a google pedig nem dobott ki semmi használhatót a témában, pedig volt GYK-s találat is.


A kérdésemet komolyan kérdeztem, tudatlanságból, tény, ilyent jobb, ha az oktatótól kérdezek, de most jutott eszembe és csak szerdán megyek lovagolni.


De köszönöm, hogy a válaszom elolvastad és átgondoltad, nem sokan tennék ezt meg. :) És természetesen semmi probléma, mindenkinél elszakad egyszer az a bizonyos cérna, kiharcoltam, megérdemlem :D

2015. márc. 23. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!