Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésnél előre dőlök bizonyos...

Ügetésnél előre dőlök bizonyos lovakon, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Heti egyszer lovagolok, május óta rendszeresen. Az a problémám, hogy bizonyos lovakon az óra elején túlságosan előre dőlök könnyű ügetésnél... azt tudom hogy hátrébb kéne dőlnöm, de nem érzem magam biztonságban a lovon... az oktatómtól pedig mindig megkapom hogy dőlj hátra... elég rossz a kapcsolatom vele... az óra tényleg a kőkemény lovaglásról szól, nincs helye beszélgetésnek, ismerkedésnek... Edzői tanács nélkül mit csináljak?

2015. márc. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos, hogy húzd hátra a vállaidat, ne a ló nyakát nézd és emeld fel a fejed, a kezed és a szár vonala ne törjön meg, szoríts térdből (ne lábszárból, az független tőle!) és ne kapaszkodj a ló szájába. Ha ezekre odafigyelsz, szerintem sokkal jobb lesz az ülésed. És természetesen ne az első alkalommal várj majd tökéletes ülést, fontos a gyakorlás, minden edzésen jussanak eszedbe ezek a dolgok és figyelj oda rájuk! :) Sok sikert!
2015. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ora elejen az mit jelent? Első 2 perc? Mert ha igen akkor az lehet hogy csak azert van mert meg furcsa a nyereg vagy a lo mozgása.

de dolgozz csípővel.

lehet hogy hülyeségnek hangzik de nekem ugy sikerul,meg regen hogy mondogattam magamban "hatra dőlés, hatra dőlés" es igy egy idő utan ment ugyan igy ment a sarok lenyomas. Mostmar barmilyen Lora ülök lenyomom a sarkam es ha akarnak se tudnék ugy lovagolni hogy nincs lenyomva

2015. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az eleje nálam az óra első ügetésének az első 3-5 percét jelenti. Azután már minden oké, csak ki akarom javítani ezt, mielőtt a "profik" beszólnának a nyílt napon, mert lehet hogy pont én leszek akkorra beosztva...
2015. márc. 12. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert rá vagy görcsölve a dologra. Félsz az eséstől, a szidástól, vagy hogy rossz lábra ülöd, hogy becsúszik a lábad a kengyelbe vagy valami... nem tudom, mitől, de nem is számít. A lényeg az, hogy ki kéne kapcsolnod ezeket a tényezőket, ellazulni, a két füle közt előre nézni, élvezni a lovaglást, és akkor meglesz a hátradőlés is. Ha ideges vagy, attól csak a ló meg az oktató is az lesz, és a lovaglási élvezet kínkeserves basztatúrává válik. :-(
2015. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én április óta lovagolok. Én nagyon jóba vagyok az edzőmmel. Mindig bíztat és kedves meg vicces is. Egy lovas-edző "barátság"-nak ki kéne alakulnia mert ha nem segít valószínűleg nem fogsz rendesen megtanulni lovagolni. Szerintem válts lovardát vagy edzőt ha van ott több edző. Ha meg nem szeretnél akkor próbáld hátrahúzni a válladat és nem kengyelbőt hanem combból dolgozni. Nekem is ez volt a bajom,hogy kengyelből emelkedtem k.ügetésn mert úgy könnyebb és előre is dőltem. Próbálj combból emelkedni. Néhány kengyel nélküli gyakorlat pl. kengyel nélkül konnyű,tan ügetés...

Ügyes legyél ;)

2015. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az oktató váltásával csak az lenne a baj, hogy kb. ugyanakkor oktatnak a pályán ( 1 db van) és attól félek hogy a váltás után az eredeti edzőm haragudni fog, pikkelni rám esetleg beszólogat. A másik oktató tök rendes meg lehet vele dolgokat megbeszélni... lovarda váltására még nincs lehetőségem. Nem tudom hogy mit tegyek :/
2015. márc. 15. 07:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a volt edzpd leszól majdteged azzal magat fogja minősíteni.! Nem meri majd megtenni foleg ha szépen váltok el. Es azert se meri megtenni mert ti siman oda mehettek a lovarda tulajdonoshoz esmondhatjatok neki hogy az x edző ilyen meg olyan. Es a Főnök komoly szidast adna ezért az edzőnek. Esetleg ki os rúgja...
2015. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most nem kell leszólni ha rossz tanácsot adtam de szerintem próbálj meg nyereg nélkül felülni egyszer nekem is ez javította leginkább az ülésem (ha van lehetőség akkor pónin vagy kisebb lovon)mert ott eléggé hátra kell dőlni de nem félelmetes :) mondjuk ez inkább a tanügetést javítja de szerintem kicsit a könnyűügetést is
2015. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!