Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Verenylovak lábát vizzel...

Verenylovak lábát vizzel feltöltik? Hogyan? Mire jó?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy az egyik dijugrató lovasklubnál vizzel feltöltik a lovak lábát...
2015. márc. 28. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Mégis, hogyan????? Vágnak egy léket és beleöntenek egy kupa vizet? :-D :-D

Olyan van, hogy edzés után vízzel lehűtjük a ló lábát, vagyis simán engedjük rá a slagból a vizet.:-)

2015. márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

na ne mond...állatorvos által..

Nem vagyok hülye tudatlan, hogy ennyit ne tudjak..ezt hallottam azért kérdem

2015. márc. 29. 12:01
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Valójában akkora baromásgot kérdezel, hogy elmagyarázni is nehéz, mert olyan alap. De megpróbálom: az élőlények nagyrésze víz, és a lónak van keringési rendszere. Ottmarad akkor a befecskendezett víz? Nem, mert a víz keveredik a vízzel, és van keringési rendszere ami elszállítsa.

B, változat, hogy annyit nyomsz bele olyan hirtelen, hogy szétrobbannak a szövetek, lesántul, elpusztul.

2015. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és én ezt 14 évesen honnan kellen hogy tudjam? ezt hallottam és megkérdeztem
2015. márc. 29. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs sok értelme, mert ha vizesedik a ló lába, annak nagy átlagban nem örülünk (sőt, egyáltalán nem), ezért se látom okát, hogy még külön vizet akarjunk oda rakni. Pláne nem verseny előtt.

De ha pontosabb szövegkörnyezetet tudnál adni, kitől, vagy hol hallottad, mert amúgy lehet, hogy nem baromság, csakennyi alapján mi nem értjük, miről van szó.

2015. márc. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem az ízületeket töltik fel? Nekem van egy lovam, születési rendellenességgel, az ízületeiből elfogyott az ízületi folyadék. Ezt 3 havonta doki injekcióval tölti fel, úgynevezett hialuron savas feltöltés. Ez nem víz, ez egy kocsonyásabb anyag (embereknél is csinálják amúgy ezt az eljárást), amit betöltenek, így az ízületben a csontok könnyebben mozdulnak el egymáson, ez az anyag megvédi a csontvégeket, amik nem kopnak az miatt, mert egymáson csiszolódnak. Enélkül a lovam sánta (vágóba szánták pont ezért, azért hoztam el), ha rendszeresen töltve van, simán bírja a terhelést. Persze nem verseny szinten, de heti 4-5 terep, esetleg pályán lovaglás tökéletesen belefér, semmi sántaság, sőt, kint még kidőlt fákat, árkokat is ugrik.

Nem lehet, hogy erről hallottál?

2015. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
lehet hogy az izületeket, nekem is csak ennyit mondtak :)
2015. ápr. 1. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
De a hyaluronsavas feltöltés nem víz!!!! Ízületi folyadék alkotó. De az ízületbe sem tesznek vizet!
2015. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Idézném magam:

"Ez nem víz, ez egy kocsonyásabb anyag..."

Én is épp azt írtam, hogy ez nem víz, de lovak lábának folyadékkal történő feltöltését máshogy nem tudom elképzelni. Folyadéknak viszont folyadék, lehet hogy csak a kérdező értette félre, folyadékot mondtak neki is, vagy már 8. kézen át érkezett az infó, az ízületek folyadékkal való feltöltése addigra simán átalakulhat a lábak vízzel történő töltésére. Én legalább elgondolkodtam a kérdésen és egy viszonylag elfogadható választ adtam szerintem, nem csak röhögtem a kérdezőn és lehülyéztem. Mivelhogy a szövetek közé történő víz bejuttatása tényleg hülyeség, viszont a hialuron savas feltöltés egy létező dolog, állatorvos végzi, részben megfelel a kérdező által leírt helyzetnek. Senki nem mondta, hogy az víz, nem kell háborogni!

2015. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 2. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!