Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem olyan rég találtam egy...

Nem olyan rég találtam egy követ. Vasúti sinek közt volt, de nem az amivel feltöltik a sineket. Ha valaki meg tudná mondani, hogy ez milyen kő annak nagyon megköszönném?

Figyelt kérdés
Szürke, de ha fèny èri, akkor ezüstösen csillog. Ha màgnest èrintek hozzá nem történik semmi, szóval nem fém. Majd rakok fel képet hogy, hogy nézki.
2014. szept. 11. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg az is jó lenne, hogy milyen kemény, esetleg milyen szinű a karca, nagyítóval nézve van-e valami speciális megjelenés a textúrájában (szálas-e és hasonlók) :)


Meg lehetőleg ne egy elmosódott pacát, ha azonosítást szeretnél :P

2014. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ha màgnest èrintek hozzá nem történik semmi, szóval nem fém."

Hibás következtetés, csak néhány fémet vonz a mágnes (ferromágneses anyagok), de pl. a rezet, aluminiumot, bronzot kapásból nem (érezhetően).

2014. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. kép: [link]


2. kép: [link]


3. kép: [link]

2014. nov. 1. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez úgy tűnik, mintha valami olvasztás mellékterméke lenne, mintha valami üveggyártási melléktermék, vagy valami kohósalakféle lenne, de csak tipp. Hátha lesz szakértőbb! :D
2014. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezek jobb minőségű képek, mint az előzők.

[link]


[link]


Így már remélem valaki megtudja mondani, hogy milyen kő ez.

2014. nov. 1. 15:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Charlie O'Brian amiket írtál azokra rákerestem és sajnos nem találtam olyat ,ami hasonlítana arra a kőre amit én találtam, de nem adom fel keresgélek tovább. :D
2014. nov. 1. 15:39
 7/7 anonim válasza:
én egy időben foglalkoztam ilyenekkel hobbiból (ásványokkal és kőzetekkel),de nemtudom mi ez,valamilyen kőzet lesz
2015. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!