Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lótakaróra lenne szüksége?

Milyen lótakaróra lenne szüksége?

Figyelt kérdés
11 éves shagya arab kanca, karámban van egy 3 oldalról fedett beállóval. Elég rosszak voltak az eddigi gazdái, most szeretném egy kicsit egészségileg és fizikailag feljavítani. Télen le szokott fogyni, kap szénát, lucernát, kukoricát, zabot valamint most vettem neki lómüzlit amiben minden pelyhesítve van, érzékeny az emésztőrendszere. A téli éjszakákra (valamint a mostani jó kis hideg éjszakákra) szeretnék venni neki egy nem túl meleg takarót, hogy azért növesszen szőrt is csak ne fázzon éjjel. Milyen típusút, anyagút ajánlotok?

2015. ápr. 3. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ridegtartasban van a legfontosabb hogy vizlepergeto, vízálló, szelallo legyen. Altalaban ezeknek nincs is nagy belső belesuk csak egy kis vekony Polar anyag.

Figyelj arra hogy a takaró korlátlan mozgás szabatsagot biztosítson a lónak, ne dörzsölje ki Sehol. A tepozar kulterre nem alkalmas. Legyen inkabb csattos.

Amugy biztos szeretnél neki takarót, mert kb meg 4 napig kesz ilyen idő es aztán ujra 20-25 fok lesz. Ez csak egy kerdes. Es mégegy: szerintem nyakresz felesleges ra tobb okból is.

esetleg ha találsz vmit linkeld be.

2015. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszonylag vékony vízálló takarót.

De figyeljetek oda, hogy ha jó idő van, vegyétek le róla, mert az nem frankó, ha beleizzad. Az sem, hogy esetleg izzadtan kerül le róla...Én már nem takaróznám.


Azt viszont nem értem, "hogy azért növesszen szőrt is csak ne fázzon éjjel". A lovat azért takarózzuk, hogy NE növesszen szőrt. Most meg egyébként sem fog, mivel tavasz van, már vedlik mindegyik.

2015. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!