Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinőném? (Kérdésed túl rövid,...

Kinőném? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy póni a lovardában, kb. 135 cm. Én meg 170 leszek, ha jól számolunk. Egyszerűen imádom őt, ráadásul van mit rajta alakítani, van benne kihívás, amit én nagyon szeretek. Eladó, és fontolgatjuk hogy megvesszük-e, de félek, hogy kinövöm. Nyeregbe talán még nem olyan nagy baj, viszont én szeretnék vele szabadidomítani (Parelli, Monty Roberts) és ahhoz "hozzá tartozik" hogy nyereg nélkül is lovagolunk (legalábbis szeretném kipróbálni terepen is, nem csak boxban). És félek hogy felnőtt koromban már nyereg nélkül nem tudnám jól elérni, mert lógna a lábam.. viszont én őt szeretem, és ő kell nekem..

Segítsetek légyszi:)

Esetleg írhattok hogy ti hány centik vagytok és a lovatok hány cm :) Köszi^^



2015. ápr. 5. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Patparelli bohóc te neked semmilyen ló nem való ! "Szeretném kipróbálni terepen is nem csak a boxban" mért, te bent a bokszban is szoktál lovagolni? :D kinövöd hagyjad, meg amúgy is csak elcseszed a lovat ....
2015. ápr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha neked szőrén lóg a lábad a ló hasa alá szőrén, akkor baromi gyakran fogod megkóstolni a földet...

ad2, az ember súlya miatt választunk nagy lovat, nem a mérete miatt. Frászt se érdekli milyen magas vagy.

ad3, jelenlegi tudásszinteden neked még ló nem való.

2015. ápr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és +1, boxban felülni a lóra, főleg kapaszkodás nélkül ahoyg te cisnálod, na pont az az életveszélyes, normális lovas sose csinálja. Megijed, leesel, a kis hely miatt agyontapos. Még ful kezdőt első óráján terepre vinni is biztonságosabb.
2015. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem, nem a magasságod lesz a legnagyobb probléma, hanem a súlyod. Amúgy a pónik általában jól terhelhetők, de kényelmetlen ám, ha nem tudod hova tenni kezed-lábad rajta. Én is megvettem a régi lovardámból a kedvenc kispónimat, viszont nekem van mellette nagylovam. Nem szoktam ráülni, de idomítgatni, jó móka. Esetleg fogatozhatsz is vele, de csak, ha van szakértő segítséged. A fogathajtás veszélyes játék.

Főleg, ha boxban próbálod XP.

2015. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A válasz, igen kinőnéd.

Másrészt meg szerintem a lovastudásodon kéne csiszolnod és nem parellin gondolkodni, mert aki boxban képes ráülni a lóra, annak nem hiszem, hogy szorult logika a fejébe. Mint írták ez veszélyes, megugrik, leesel, összetapos...stb, Nem jó ebbe belegondolni.

Másrészt ki kéne nőni az én kicsi pónimat. Tessék a magasságodhoz és testsúlyodhoz illő lovat választani, ami legalább 150 cm marmagassággal bír. Na meg a szabadidomítás és a parelli javarészt földi munkával kezdődik, az hogy te terepen minden nélkül ellovagolj az nem egy hét és nem is kettő. Mindkettő képzési forma lépcsőzetesen, következetesen felépülő, de mint a fenti példa mutatja, te nem vagy következetes, így ezeket nem is ajánlanám neked, mert baleset lehet a vége.


Az én lovam 155 cm marmagasságú, én meg 170 cm vagyok, így is egy kicsit magas vagyok rá, de elboldogulunk.

2015. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elírás történt és nem boxot akart írni a kérdező, hanem pályát. Ettől függetlenül egyet kell értsek az előttem szólókkal. Igen, ki fogod nőni. Nekem is pónim van. Ő bottal 138 cm, szalaggal 146. Én 165 cm vagyok, és 51 kiló, de már felnőtt vagyok, nőni nem fogok, a súlyomra meg figyelek. Nekem nem volt lehetőségem választani amikor ő a lovam lett, de egyáltalán nem bánom, viszont igazuk van a többieknek, hogy a súly lesz inkább a mérvadó. Én nagyon figyelek arra, hogy nyereggel együtt 60 kg-nál több terhelés ne érje.
2015. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!