Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell egy lovat belovagolni?

Hogy kell egy lovat belovagolni?

Figyelt kérdés

most kapok majd egy lovat,és nem tudom hogy kezdjem.

volt már régebben is lovam de azon nem lovagoltam.

szoval hogy kezdjem?



2015. ápr. 6. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Eegyedul Nehogy elkezd!! Kórház, intenzív osztály lesz a vege.sok lépésből áll nagyon. Szerintem inkabb hívj hozza egy erre szakosodott megbízható embert. Aki par szaz ezerért teljesen belovagolja neked. Es akkor te is láthatod hogy kell. Addig szokj ossze a lovassal simogasd apolgasd, vezesd körbe mindenhol. Es keress egy belovaglo embert.
2015. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
12%

Belovagolni? Vegyél kockacukrot és ülj rá. Először tuti ledob. Nem èrtek a lovakhoz vidd el szakértőhöz aki segít betanítani (a lovat)

amúgy milyen lesz? Lány? Fiú? Barna vagy fehér vagy fekete vagy tarka? Vagy PinkiePie? ;)

2015. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk vegyél eleve belovagolt lovat és nincs ilyen problémád.

Amúgy a lóbelovaglás egy tipikusan olyan tevékenység, hol különösképpen számít az évek és a rutin. Egyedül nem is szabad hozzáállni, a belovaglók sem dolgoznak egyedül. Ha mégis nyers lovat veszel, hívjál hozzá belovaglót, nem lesz olcsó, de jobb lesz az eredmény, na meg te sem kísérted a sorsodat, mert egy csikó úgy földhöz tud verni, hogy többet nem kelsz fel.

2015. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha itt kérdezel ilyen dolgot, akkor SEHOGY!!! Egyedűl el ne kezd! Ez egyátalán nem olyan dolog, hogy felűlök a paci hátára és ő meg azt csinálja amit kell!! Egy ló belovaglás hosszú és kemyény munka. MINDENKÉPPEN szolj egy oktatónak/szakembernek akkoris ha drágán válalja el! Mivel ha egy lovat elrontasz annak nagy következményei lesznek! És nem 1-2 hét alatt lovagolunk be egy lovat. Hosszó hónapok kemény munkája. EGYÁTALÁN NEM egyedüli munka! Elnézést ha lekezelő volt, nem megbántás képpen írtam le ezeket hanem tanácsként! Ha nyers lovat kapsz akkor ne kezdd el egyedűl belovagolni, mindenképpen kérj oktatói/szakemberi segítséget.
2015. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem unalmas már h naponta 2 ilyen kérdés van és mindig az a vége h mindenki hülye aki szerint belovagló kell és mindig a kérdező a végén úgyis akinek "igaza van" meg mindenkinél tapasztaltabb.... még válaszoltok neki , etetitek a trollt
2015. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!