Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az edzőm segítségével fogok...

Az edzőm segítségével fogok belovagolni egy lovat. Mostanában lesz, hogy rá is ülök (előtte futószárral dolgoztam vele) Még nem volt része ilyenben, mire számítsak, mit kell figyelembe vennem?

Figyelt kérdés
Egy 3-4 éves lóról van,szó,hihetetlen nyugodt,semmire nem rezzen össze. egyetlen egyszer ült rajta az edzőm,de ő nem ér rá rendszeresen foglakozni vele,úgyhogy felajánlotta,hogy járjak ki hozzá,és segít,amiben tud. Eddig futószáraztam és szoktattam nyereghez,zabához. (western nyereg)

2013. jún. 29. 11:01
 1/4 A kérdező kommentje:
*részem
2013. jún. 29. 11:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csikóra ülsz nem árt ha veszel kobakot. Hogy mire számítsál? szinte minden előfordulhat egy nyers lónál..... Megindul,alád vág stb de az is lehet nem csinál semmit. Mindenesetre ne legyen nagyon megerőltetve,és azt mindenképpen vedd figyelembe,hogy még nem olyan erős a háta,mint egy belovagolt lónak,tehát óvatosan ülj be.
2013. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Először nem ülünk fel, hanem oldalról felkapaszkodunk, és pár ütem erejéig vitetjük magunkat - ezzel szoktatjuk a lovat a plusz súlyhoz, a féloldalas terheléshez (fel/leszállás), stb. Ha ezt már elviseli, akkor jön a felszállás, és igazság szerint lova válogatja,legyél felkészülve mindenre...

Egyébként nem értem, hogy ő nem ér rá foglalkozni vele, de ha te kimész, közösen csináljátok, mert mégis ráér? Ahha...

2013. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első alkalommal fogja valaki mindenképp, és csak oldalt hasalj fel. Ezt kell gyakorolni párszor, aztán felülhetsz úgy, hogy vezetik. Bármi lehet, ágaskodhat, parádézhat, ugrálhat, elrohanhat. Két hihetetlen nyugodt csikót kezdtünk most belovagolni, az egyik semmit nem csinált, simán felült a lovas, és el lehetett vezetni egyedül, a többiektől távol még terepre is, a másik pedig felszálláskor mindig forgolódik, ugrál, ágaskodik. Lova válogatja, hogy mennyire ijed meg a lovastól, de ha nyugodt, valószínűleg hamar meg fogja szokni. Sok sikert! :)
2014. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!