Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A haflingi is ugyanolyan...

A haflingi is ugyanolyan igénytelen kisló, mint a hucul?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
kb ja. Lovastáborokban egész nap elkörözget a kölykökkel ,nem egy kényes fajta általában.
2015. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan igénytelen, a hucul igénytelenebb. A hafi is nagyon jó takarmányhasznosító, elvan télen is vígan kint, de pl a patája, meg úgy általában a "szervezeti szilárdsága" azért elmarad a hucul mögött, a huculhoz praktikusan csak sérülésnél kell orvost hívni, azért egy hafinak lehetnek bajai, a patájuk legjobb tudomásom szerint gyakran rossz minőségű, bőrbetegségekre is fogékony, de persze ez lehet azért van, mert az országba csak a hulladék jut el belőle.
2015. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként helyesebb, ha úgy mondjuk, hogy "kisigényű". Pontosabb :)

A többit fenn leírták.

(Csak egy meglátás, nem rosszindulatú szőrszálhasogatás)

2015. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Én a kényelmetlennel azért nem értenék egyed. Döcögős, mint a pónik többsége, de jól felépített izomzattal, kellően megfelelő munkával én nem egy kimondottan kényelmes hafival találkoztam már. Persze ezek nem a naphosszat a gyerekek alatt elkörözgető lovak (ami mondjuk sztem állatkínzás), hanem a rendesen munkába fogott, dolgoztatott pacók, akik nincsenek bemerevedve.

Emellett valóban, a patájuk elég érzékeny, oda kell figyelni rá. Meg amit még én tapasztaltam, hogy viszonylag gyakori a csüdsömör, bár ez nálunk mindig problémamentesen kezelhető volt.

Valóban nagyon jó takarmányhasznosító, a szélsőséges időjárást is jól tűrik, idegrendszerük mint a beton (véleményem szerint a hucult magasan veri ilyen téren), terepen, pályán kitartóak, hosszútávon is alkalmazhatóak.

2015. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, első válaszolónál a kényes helyett kényelmest olvastam :)
2015. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!