Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj, ha hagyom, hogy...

Az baj, ha hagyom, hogy megálljon trágyázni? Na de most már púzni is megáll!

Figyelt kérdés

4 éve van meg a lovam, az első pillanattól engedem neki, hogy megálljon trágyázni. Lépésben mindig meg is áll, persze néha ügetés, vagy vágta közben is lestoppol, hogy trágyázzon, de csak ha "ráér", ha figyel, komolyan dolgozik, akkor elintézi menet közben. De lépésben néha már szellenteni is megáll, egy trágyázás előtt képes 3x megállni, mire végre kinyomja. Most 4 év után kezdjem leszoktatni róla, ne hagyjam egyáltalán, hogy megálljon trágyázni? Vagy hogy lehetne megoldani, hogy csak akkor álljon meg, amikor már tényleg trágyázni akar?


Egyáltalán ezzel kapcsolatban ti hogy jártok el? Hobbilóról van szó, szóval olyan nincs, hogy versenyen lestoppol az akadály előtt, vagy piaff közben megáll kakkantani egyet. :)


2015. ápr. 14. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én hobbilónak sem engedem, hogy megálljon citromozni, pontosan azért, mert akkor ügetésből és vágtából is vissza fog esni, ami kellemetlen.

Vagy ami még kellemetlenebb, hogy megtanulja, hogy így lehet lustálkodni munka közben (neki munka, hobbi szinten is), és szétosztja szakaszokra hogy lehessen sunyin lustálkodni, vagy már a pukizás is olyan megerőltetővé válik, hogy ácsorogni kelljen közben.


Hogy 4 éve ráhagytad a dolgot, az úgy kicsit (nagyon) meg fogja nehezíteni a helyzeted, de szerintem kezdd el hozzászoktatni a gondolathoz, hogy vége a luxusnak, tessék megoldani lépésben, ügetésben, vagy akár vágtában a potyogtatást. (Ha üldözné egy kóbor kutyafalka, ne félj, megoldaná akár szárnyalás közben is a dolgot)

Ha megállna pottyantani, legyen ott határozottan a csizma és a pálca, amíg el nem indul újra. Ha viszont megindult, akkor könnyíts ki a nyeregből, ennyivel te is segíthetsz neki. Utána pedig dicsérd meg.

2015. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mivel versenyzem a kezdettől fogva nem engedem neki, hogy megálljon. De mivel a te esetedben egy hobbilóról van szó nem olyan nagy baj ha megáll ha trágyázik, de az már sok, hogy fingani is engedd megállni. Ha csak fingani áll meg akkor szerintem mindenképp hajtsd tovább, mert megszokja, hogy tulajdonképpen kvázi minden különösebb ok nélkül megállhat. De ezért a kakilást is illene elintéznie legalább lépésben. Esetleg kérj meg valakit, hogy egy pár alkalommal lovagoljon előtted, főleg, ha már érzed, hogy meg akar állni és akkor lehet hogy kevésbé akar majd lemaradni, vagy csinálj vele egy megfordulást ha megáll kakilni/fingani, de ha tud a lovad esetleg hátra is léptetheted, hisz azt ők büntetésként fogják fel ,mivel holttérbe kell lépniük. Én nem mondom, hogy addig verd ilyenkor ameddig el nem indul, mert ha eddig minden következmény nélkül csinálhatta, akkor nem fogja tudni, hogy most mire kapja a büntetést, de legalább csizmával mindenképp hajtsd előre. Ha nem áll meg vagy csak részben akkor mindenképp dicsérd meg.
2015. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a pálcát nem büntetésként használom, ha a lovam nem hajlandó felvenni a csizmát, amikor befeszül a szaráshoz, hanem arra, hogy nyomatékosítsam a csizmasegítséget. Sajnálom, ha az előző válaszom ez ügyben félreérthetőnek minősült. De gondoltam ezt tisztázom, mielőtt még rám bélyegzik, hogy "addig verem a lovat, míg el nem indul". ...
2015. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem rád értettem, illetve semmi ellenséges szándék nem volt bennem, csak úgy általánosságban mondom, mert sajnos sokaknak ez az elképzelés él a fejükben.
2015. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval nyilván fingani nem hagyom megállni, de ugye mikor megáll, emeli a farkát nem tudom, hogy mi lesz belőle. Ezt nemrég kezdte el egyébként.


Simán lemarad társaságtól is kakilni, de azt is írtam, hogy ha olyan van, "menekülés", sietség hazafelé, vagy mások után, kitörő jókedv, vagy valós munka, akkor nem áll meg. Pl edzés elején megáll, terepen is az elején még ügetésből is befékez, később terepen már csak lépésben áll meg, pályán már úgy se.


Egyébként pánikolva is meg szokott állni kaksizni és akkor hajthatom ahogy akarom, le se tojja. Azért gáz ez, mert pont olyan szituációkban cövekel le tojni (terepen) amikor gyorsan menni kéne, nem megállni az út közepén (pl jön egy motoros szembe és tök rendesen megáll és leállítja a motort, hogy elengedjen, erre ez a kis mocsok nem megy, hanem lecövekel kakálni. Ilyenkor se csizmát, se pálcát nem vesz fel).



De úgy általánosságban nem bunkóság elvárni, hogy menet közben intézze? Én úgy figyeltem meg, hogy a legelőn is megáll trágyázni, kivéve, ha valami ügy van, kergetőzés, menekülés, stb. Én is tudnék a nadrágomba kakálni, ha épp menekülni kéne és közben jönne rám, de azért ha tehetem inkább nem menet közben végzem a dolgom. Nyilván neki is kényelmesebb.

2015. ápr. 14. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
De nagy bunkóság, jobb helyeken még ki is könnyítenek neki. Egyszerűen normális keretek közé kell terelni, az én lovam pl visszatartja, amíg feladat van, utána cserébe megállhat.
2015. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!