Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártalmas-e kutya ürülékkel...

Ártalmas-e kutya ürülékkel trágyázni a konyhakertben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 18:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
72%
fuuj ez gusztustalan kutya ürülékkel trágyázni pfuh szerintem egy konyhakertre igazán lehet 2.000 forintot költeni mütrágyára ...
2009. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
Hát, ez szerintem is gusztustalan!Nem ég ki tőle a növény?
2009. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha a kutya rendesen oltva van, 3 havonta megkapja a féreghajtót, nincsen semmilyen fertőző betegsége, akkor ártani nem árt az embernek, de a földnek teljesen hasztalan. A műtrágyákkal ellentétben nincsen semmi olyan anyag benne, ami a növények növekedését elősegítené.

Én pl. nem szívesen ültetném tavasszal a borsót, retket a kutya kakis földbe.

Amúgy a kutya kaki hivatalosan veszélyes hulladéknak számít :).

2009. nov. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerezz tyúkszart, az jó lesz, tényleg minden szépen nő tőle.


Nem hinném, hogy a kutyáé túl jó. Nem minden meg húsevő állatok végtermékével trágyázunk, hanem növényevőkével. Ha nem akarsz műtrágyát szerezz ilyen normálisat, ne a kutyáét szórd szét, mert az tényleg gusztustalan.

2009. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
miért,ennyit ....ik a kutya ??? hahahha lol am sztem is undorító ötlet :S
2009. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem mert nem megfelelő a kémhatása és kevés a nitrogéntartalma...


A Tyúktrágya jobb, de a legjobb a ló vagy a sertés trágya..

2009. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne, bár nem hiszem, hogy baj lenne. De gondolj bele... Téged is zavar, ha kutyakakiba lépsz, nem? Hát akkor olyan növényeket ültetni bele, amit később megeszel, nem valami gusztusos...

Haszna sincs.

2009. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
HÚSEVŐ élőlény ürülékével trágyázni TILOS!!! Mégpedig a Coli baktériumok miatt, aminek nagyon sok törzse van, és húsevőknél soha nem lehet 100%-ban kizárni az előfordulást(akkor sem, ha a kutya rendszeresen féregtelenítve van). Nagyon súlyos fertőzéseket és mérgezéseket okozhat. Akkor már inkább én is a műtrágyát ajánlom, bár az is akkor a legjobb, ha szerves trágyával van vegyítve, mivel ha túl sok műtrágya kerül a talajba, szennyezheti a vizeket.
2009. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Akkor most képzeljétek el, hogy szántóföld mellet lakom, ahol minden ősszel megjelenik egy dombnyi méretű sz*rkupac (igaz nem kutya), ami pár nap múlva relytéjesen elterül a földön és beleszántódik. Tavasszal meg kikel a búza, kukorica, napraforgó, ami ősszel leszednek.... xD
2009. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kutyakaki teljesen alkalmatlan a trágyázásra!

A kutyafuttatók sem zöldellenek...

Egy kertész

2009. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!