Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez csak nekem szúrja a szemem?...

Ez csak nekem szúrja a szemem? Mi értelme van?

2015. ápr. 23. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Második komment te szerencsétlen, nem ártana kinyitni a szemed:


"Guys, these are hunt horses, born and raised to do this sort of jumping, just like the way a TB is bred to race. The reason for these riders positions is also because they are hunters. When you're out hunting, there is no perfect stride into a jump, and certainly no flawless position, hunting is all about staying on and having fun with your horse.

The gate is specifically produced so as it is light and falls easily, preventing any injuries to either horse or rider."

2015. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves kommented, ezzel is csak magadat minősíted :)

És mi van akkor ha első nyelvként németet másodikként franciát tanultam? Már szerencsétlen vagyok?

Nem erre voltam kíváncsi.

2015. ápr. 23. 15:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyukádnak üzenem, hogy nem ártana még egy kis jómodort beléd verni :)))
2015. ápr. 23. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan szám, hogy magasugratás. Az a lényeg, hogy van x lovas, általában 1m-en kezdenek és addig emelik, amíg van, aki átugorja, aki leveri, az kiesik. Felénk nem rég volt amatőr díjugrató verseny, ott is volt ilyen szám és 170ig mentek fel, mondjuk a csaj aki megnyerte hivatalosan is versenyzik.

Nemzetközi szinten pedig 2m felett ugranak. Eléggé igénybe veszi a lovat, de nem is szokták túl sűrűn csinálni.

2015. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, itt nekem ez a rács a fura :) azt írták, hogy tulajdonképpen ezt nem igazán látja a ló, ez benne a különleges. Látni is hogy némelyik épp hogy előtte veszi észre, nem hiszem hogy ha sima meredek akadály lenne, ne tudnák átugrani

2015. ápr. 23. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a "kapu-ugratás" a vadászlovaglásból eredhet, ahogy látni a videón is, hobbilovasok - el tudom képzelni, hogy vadászlovaglás előtt-után - ugratják a "kaput" (mert hogy Nagy-Britanniában a vadászlovaglás erdőn-mezőn, kerítéseken, kapukon át zajlik/zajlott, nem kerülgettek semmit, a vadászló ugrott mindent, ami elé került. Ennyi értelme van. Van, akinek van, van, akinek nincs.


Ha a rácsot annyira nem is, a felső rudat biztosan látja a ló, az akadály nem fix, szóval szerintem nincs ebben semmi extra.

2015. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!