Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen a lovon mi kerül ennyibe?...

Ezen a lovon mi kerül ennyibe? (Link)

Figyelt kérdés

A származása vagy az hogy "korona ménes" mert én semmi különlegeset nem látok benne; rajta

Ti hogy vagytok ezzel?


[link]



2015. máj. 1. 19:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyobb, nevesebb ménesekből mindig is drágábbak a lovak, mert ott nézik a bekerülési értékét is a lónak, nem úgy vannak vele, mint a kis "tenyésztők", "legyen csikója a kancámnak, mert babázni akarok" tulajdonosok, akik el tudják adni a csikót 3-4 évesen mondjuk 250 ezerért, holott benne van az a háromszorosába is sokszor. Ha megnézitek, Szilvásváradról nem nagyon kapni lippet 8-900 ezer alatt és van, ami emellé még rusnya is. Amúgy meg tényleg ennyi az ára és kész. Nekem nem érné meg, mert 5 éves korára már produkálhatott volna valamit, de látni, hogy ők ilyen árkategóriában gondolkodnak és kész. Olyan lovakat kínálnak fele ennyiért, amik 14-15 évesek. Ha nem tetszik, nem kell megvenni.
2015. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én megértettem hogy ennyibe kerül; ki tudok olvasni 7 számjegyet és meg is értettem ne aggódjatok. De ha ti nem értettétek meg az volt a kérdés hogy MI és nem hogy MIÉRT.


De gondolom ez a ló nem nemzetközi versenyekre van szánva ha nem tettek fel róla nyeregalatti képet akkor nekem mondhatják a származását ha levág az első akadály elött.

2015. máj. 2. 12:59
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó most nem olyan akármilyen világbajnokságra gondoltam, hanem, csak, valami nagyobb versenyre, ahová számít, hogy legyen útlevele, származása hasonlók. Egyébként meg gondolom annyira nem sürgős nekik, hogy eladják, így tudnak addig várni, hogy megvegyék ennyiért is. Egyébként itt egy cikk arról, hogy mi kerülhet ennyibe egy lovon : [link]
2015. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy okos, együttműködő, mittudomén... vagy csak nem akarnak tőle bármi áron megszabadulni. Ahol ötvennek jut zab, ott jut az ötvenegyediknek is. Ha van, aki megadja az árát, viheti, ha nem, hát úgy is jó. Ne hasonlítsuk már egy 17 éves, megunt hobbylóhoz, amit akár vágóárban is odaad a gazdájam, csak hogy ne kelljen rá fizetnie a havi 50.000 bértartást.
2015. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hogyhogy MI? A ló maga, az, hogy létezik, a fedeztetéstől ötéves koráig, a benne lévő munkával együtt az eladó szerint a ló ára ennyi. Kár ezen tipródni.
2015. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez egy tisztavérű kiváló ugróló.

Apai ágon is, ahogy mondták.

Azért mert kicsit gitárnyakú és nem feltünő a színe, még biztosan jó ló.

( én is egy gitárnyakún lovagolok és nagy díjugrató, aki jól képzett )

2015. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mostanában elég durván felmentek a lóárak... húgomnak most próbálnak szüleim lovat nézni, de a legtöbb jó gyereklovat 2-3 millióért árulják, és nem is igazán "jók". Múltkor olyat is láttam, hogy 4 éves csikó, egy versenyen nem volt és 5 millió...

Szóval ez a ló még "nem is annyira drága", bár fogalmam sincsen mi ez a Ménes, de lehet csak én nem hallottam róla.

Koppány mondjuk jó apaság! Most lovagolok egy lovat, Koppány x telivér és nagyon ügyes.

Én úgy vagyok vele, hogy ha beleszámítjuk, hogy mennyi egy fedeztetés / sperma, plusz a csikó tartása, etetése, belovaglása... évekig, akkor mindjárt más a helyzet. De azért tényleg irreálisak 1-2 éve az árak!

2015. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Pontosabban: közelítenek a "reális" (bekerülési) érték felé... Ami jó. Mert amíg a kis tenyésztők százezreket buknak a jobb csikóikon is, addig a rendszer működésképtelen lesz. Majd megszokják az emberek, hogy a ló annyiba kerül, amennyibe, szerintem nem is baj, ha nem vesz mindenki 200 ezerért lovat - aki mégis annyiért talál használhatót, legyen az félvér vagy telivér, az a belefektetett munkával emelheti az árát az évek során.
2015. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Egy normális, egészséges, kiképzett, lovagolható ló ennyibe kerül, főleg, ha neves ménesből való.Én 800.000 alatt nem is vennék lovat. A normális ár az 1.000.000!!!
2015. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!