Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért szűrődhetett be a lába?...

Miért szűrődhetett be a lába? Valamit csinálhatott vele?

Figyelt kérdés
Pénteken ugróedzés volt, utána lehűtögettem a lábait, stb. Tegnap nem lovagoltam vele, egész nap pihent, nem volt aemmi baja, aztán most reggelre meg már nyomott is rá. Csak a bal eleje szűrődött be. A felszűrődés ugyanaz mintt a beszűrődés ugye?
2015. máj. 3. 08:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és általában mennyi idő után múlik el?
2015. máj. 3. 08:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Erős takarmány pl lucerna van amelyiknél kiválthatja vagy ha egésznap a bokszban áll az is,de van olyan ló amelyik szimplán hajlamos rá. Kell rá lóbalzsam ,sok séta helyrehozza vagy ha az idő olyan hideg vizes locsolás.
2015. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, általában kajától, vagy mozgásszegény életmódtól jön elő, ez alapvetően keringési probléma. Azért is a hátsó lábakat érinti első sorban, mert az van a szívtől a legtávolabb.

Ha sima beszűrődésről van szó, akkor lehet hűteni hideg vízzel, illetve hosszabb bemelegítéssel ugyanúgy használható a ló, vissza kell venni az abrakot, lucernát ne kapjon semmiképpen és minél többet legyen karámban.


viszont az, hogy reggelre "nyomott is rá" azt jelenti számomra, hogy ez nem sima beszűrődés, tehát semmiképpen nem ülnék fel rá és orvost hívnék. sima beszűrődés lemegy 2-3 nap alatt, nem kell hozzá orvos, de ha már sántít, akkor ez nem a szokásos keringési gond...

2015. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is javaslom az orvos kihívását, mert inkább mondja azt pár ezerért, hogy semmi baja, mint hogy egy húzódással, vagy akár rosszabbal tovább dolgozzon a ló... Nekem az gyanús, hogy csak az egyik lába szűrődött, hogy nem volt tiszta a járása, és hogy ugróedzés után történt.
2015. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sima" beszűrődés lemegy kb. 20 perc lépést követően... az, hogy csak egy lábát érinti arra enged következtetni, hogy se nem takarmányozási, se nem tartási okból kifolyólag szűrődött be, hanem ott bizony valami történt.


Első körben hűtsd, ha tudsz alátéttel fáslizni, lazán fáslizd (a másik hármat is) - habár ha az a kérdés, hogy miért/mitől szűrődik be egy ló lába, lehet, hogy nem kellene... és kézen sétáltasd.

2015. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most látom hogy kicsit fêlreérthetően írtam le. Pénteken volt ugróedzé, utána nem volt semmi problémája. Meg szombaton se, csak most reggel. Javítom:

*reggel nyomott rá

2015. máj. 3. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!