Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Villanypásztor zsinór/madzag...

Villanypásztor zsinór/madzag olcsóbb megoldásból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnénk egy nagyobb területet bekeríteni,és érdeklődnék,hogy olyan kötél,ami vezeti az áramot,vagy bármilyen ilyen huzal vagy zsineg,ami helyettesítheti,és olcsóbb létezik?

Tudtok ajánlani valami ilyesmit?



2015. máj. 7. 21:05
 1/3 sanyi26 ***** válasza:

A sima kötöző dróttal is lehet helyettesíteni a villanypásztor zsinórokat, DE nagyon nem ajánlatos ilyet felrakni, mert nem látszik, nem szakad el és a ló ha szalad felé nem látja, neki szalad és komoly sérüléseket okozhat.

Én használtam drótot (tökéletesen működött) kerítés mellé közvetlen, kutyák szökése miatt, de ott nem volt lényeges a láthatóság, mert a kerítés elég látható volt, valamint nem tudott átszaladni rajta az állat. Egyéb alternatívát nem ismerek.

2015. máj. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sima kötözőzsinór nem vezeti az áramot, csak akkor jó, ha a lovak alapból tisztelik a villanypásztort. Ez egy olcsóbb megoldás, de veszélyes. Drót, bármi ilyesmi vékony huzal nagyon veszélyes, én még vékony zsinórvillanypásztorral (ami nagyon nehezen szakad) is láttam olyat, hogy a lónak elnyeszetelte az inát, ahogy belekapált, beakadt a lába, utána menekülni próbált és csak egyre jobban szorult rá.


Én a magam részéről csak a szalag villanypásztort ajánlom, semmi mást.


Esetleg csinálhatod azt, hogy csak az egyik csíkban (felső) van áram, a másikban nincs.


De egyébként ha rákeresel az olx-en sokkal olcsóbban vannak fent, mint a bolti, de hangsúlyozom, pl az a citrom-naracssárga nagyon vékony és szerintem nagyon veszélyes.

2015. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A villanypásztorszalagon ne spórolj, az a jó, ha fehér és széles, ezt tuti látja a ló.

Mi az oszlopokon spóroltunk sokat, karókra csavaroztuk a szigetelőket. Szügymagasságban 1 sor elég, a lovunk ismeri a pásztort.

2015. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!