Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltuk róluk? (Link,...

Mit gondoltuk róluk? (Link, összehasonlítás)

Figyelt kérdés

Zair- Lovasok.hu

[link]


Amazon - Lovasok.hu

[link]


Gyereknek való ugró ló- Lovasok.hu

[link]


Hercegnő - Lovasok.hu

[link]


Emir - Lovasok.hu

[link]



Hobbyra használnám heti négyszeri lovaglással (2 terep;2 osztály). A terep egy órás nem megeröltető de van benne vágta is enyhén felfele. Az osztályban 45 perc (lépés,ügetés,vágta) néha max. 80cm-es akadályok (2-3db). Az a kérdés hogy megfelelnek-e KELLEMES hobby lovaglásra?

Persze edző,állatorvos és persze én is megnézném élőben.

Mit gondoltok róluk?

Testfelépítése,külseje (lábai)ár/érték arány stb. meg úgy ezekről a lovakról érdemes lenne a fent említett célokra megvenni?

Minden válaszért megy a zöld!



2015. máj. 9. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Én leírom őszintén mit gondolok, ha nem tetszik a véleményem majd lepontozol.

Miért kell neked egy arab telivér kislány? Szerintem aki úgy tervezi a lótartást, hogy olyanokat ír, mint te a linkek után az még nagyon nincs tisztában az élettel, gondolom fiatal vagy és heti 4 lovaglás, ebből 2 OSZTÁLY az nem egy arab lónak való munka, arról nem is beszélve, hogy a terep 1 órás, de "van benne vágta"... szerintem meglepődnél, hogy az iskola lovak után egy arab heti 4 ilyen szintű minimál mozgással mit produkál és hogy azt vajon hogy tudnád kezelni...


A paksi lovarda egy kupec féleségé, én onnan lovat nem vennék.


Az első egy arab, lovassal nincs kép, leírás sincs, semmit nem tudni róla, szép formás kis ló, de igen picurka.


A második fakót nekem rossz nézni úgy be van cibálva a feje, az elengedettségnek nyomát nem látom rajta, ráadásul az is érdekes, hogy ez milyen stílusú lovaglás akar lenni, amit ott művelnek rajta...


A legígéretesebb számodra talán ez a gyerekeknek való ugróló lenne, de ez az ár szerintem több mint borsos ilyen származás mellett, a gumipókos kép gáz, a lábai pedig egyik képen se látszanak.


A shagya nekem nem tetszik, be van ejtve a háta és sovány, nyereg nélküli képet is látni kéne róla, de ugye azért ez is arab, még ha nem is telivér... Ebben vagyok a legbizonytalanabb, egyik képen nagyon jónak tűnik, másikon meg nagyon nem.


Ez a sárga kis arab meg a paksi kupecnél ismét... hát ebből se sok derül ki, lábai szépnek tűnnek, körmei nagyok, lovas alatti kép praktikusan nincs, mert az, hogy miközben áll felültetnek rá egy kislányt, akinek a lába se ér a kengyelbe nem derül ki mit tud.


Ráadásul a hirdetéseid az ország különböző pontjairól érkeztek. Szerintem nézelődj még. Vagy mindenképpen arabot akarsz?

2015. máj. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ok,koszi ment a zold!

Nem...az arabokat en se gondoltam komolyan csak aztan beteztem oket is mert kivancsi voltam a velemenyetekre. De az elso az semmikeppen mert tenyleg alig van rola rendes kep. A masik meg azert futott at az agyamon mert tudom hogy ez nem sokat szamit de odairtak hogy kezdok is el tudjak lovogolni. Nekem a shagyia es a gyerekeknek valo ugro lo tettszik a legjobban,de akkor meg keresek jobbakat.


Ezt a kupeceset en nem tudtam a Paksirol, de ezt honann tudod? Vagy mar jartal ott?



Johetnek tovabbi valaszok es tanacsok!

2015. máj. 10. 15:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Zair: Nincs lovas alatti kép, de még olyan se amin egyáltalán csinál valamit. Leírás szintén nuku, ki tudja miért adják el?


Amazon: Ez az amit én egyből kizárnék a helyedben. Az összes képen tátog, rossz rá nézni. A lovasnak meg láthatóan fingja sincs a western lovaglásról (nem mintha egyáltalán a lovaglásról lenne), de azért nyomatja a western nyerget, kantárt, szárat, amit még rendesen se tud fogni.


Gyereknek...: ez eddig a legjobb, de itt sincs egy olyan kép se amin igazán jól látszana, úgy egyben az egész ló.


Hercegnő: Nagyon vékonyka, főleg az utolsó képen ha megnézed nagyon rosszul néz ki szegényke, de ha egyébként egészséges akkor akár jó is lehet, de róla sincs külön egy jó lovas nélküli kép amin teljesen jól megehetne nézni.


Emir: Detto western cucc, nuku tudás. Első képen még a kengyelnek se jó a hossza. Egyébként nem néz ki rosszul, de olyan kép nincs amin lovas alatt dolgozna.

2015. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Most, hogy elolvastam az előző választ is, megnyugodva látom, hogy többnyire ugyanazokat kifogásoltuk a lovakban.
2015. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Zair : elég gyenge izomtalan ló,gyenge a fara,nyaka is,és az ára is sok,szerintem nem sok munka lehet benne ha az izomzatát nézzük. Mellette szól h fiatal.


Amazon: Én ezen a lovon nem is gondolkoznék. Látszik h csak bohóckodnak vele,nincs komolyan képezve,szinte minden képen tátog a zablára,kicsit a jobb első patája az első képen meredeknek tűnik,én hagynám ezt a lovat.


Ez az "ugróló" a magyar félvér egy átlagos hobbilónak látszik,azért kevés egy ugrlólóhoz, szerintem anynit ugrik max amekkorát minden ló,sokat nem kell elvárni tőle,képzettsége sem nagyszám, tisztes hobbiló kinézete van,viszont az ára sok nekem,max 3-400 ezret ha érne.


A Hercegnő jobbnak néz ki,viszont lehet csak lovaglási hiba de a 2. képet leszámítva az összes képen rossz az ügetése,felkakasítva ,áltámaszkodásban van,hátulját elhagyja,nem valami elengedett.


Emir: Vékony ,gyenge ló ez is, nem tudom hány kg vagy de a lábai nem hiszem h sokat elbírnának.


Szerintem ezek a lovak mind drágák a tudásukhoz képest, ha választani kéne és ha azt nézem h a hobbi a cél akkor én a félvérre szavaznék az "ugrólóra" ,de azért jócskán faragható az az ár.

2015. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ertem koszonom!

ment a zold mindenkinek!

es o milyen?Eladó 10 éves magyar sportló herélt - Lovasok.hu

[link]


Es azt szeretnem meg kerdezni hogy ezek a lovak nagy atlagban mennyibe kerulnek?

Erdemes egyaltalan erdeklodni utanuk vahy felejtsem el?

[link]

2015. máj. 10. 21:25
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsi az utolso rossz

erre gondoltam: [link]

2015. máj. 10. 21:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Na ez a Juhász meg a legnagyobb kupec, a lovat ismerem, nem szálltak le a heréi, nem herélt. Szóval erről ennyit. Ott ver át, ahol tud!!!
2015. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, annyival egészíteném ki, hogy nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ez az a ló, amire gondolok, de minden valamilyen szempontból "problémás" lovat (egészségügyi, vagy viselkedési problémákkal rendelkező) jó származású ló ott köt ki nála a környékről, és kb 1 hónapja vittek egy pont ilyen lovat hozzá, amiről ez derült ki, hogy nem herélt, hanem csak nem szálltak le a heréi!
2015. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szabi1973 válasza:
Szia csak azért szolok hozzá a kérdéshez hogy saját tapasztalatomat megosszam Lovsárlás elött a lovasok.hun hirdetett lovak közül rengeteget felhivtam megnéztünk sajnos mindenhol volt valami hiba.kezdő ugrolovat kerestünk 1 millio alatt. Ez decemberbe volt a kinálat azóta sem igen változott. Ha pár jobb ló felkerül azt meg pillanatok alatt megveszik. De az érdemesebb lovak fel sem kerülnek azok elkelnek versenyzöi edzői körön belül.végül igy lett lovam az edzőm versenyző ismerőse lévén .Szerintem ha vannak ismeröseid a lovassportba tölük érdeklődj. Persze olyanoktól akiben meg is bizol.
2015. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!