Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket? Bullmasztiff és...

Melyiket? Bullmasztiff és cane corso összehasonlítás.

Figyelt kérdés

Saját véleményeket, tapasztalatokat szerenék, mert a neten én is utánuk tudok olvasni, ahogy azt már tettem is.

Melyiknek milyen/nagyobb a mozgásigénye? Megfelelő szocializálást követően lehet gond egy erőssen domináns azonos nemű kutyával való összetalálkozáskor? Melyik mennyire nyáladzós? Harap, vagy inkább alkatát kihasználva feltartóztat? Egy emberes?

Ez egy nagyon sokat segítő kérdés volna, csak sajnos itt e kettőből egyik sincs kiellemezve. A boxert is kérte a kérdező, az ketten is szépen leírták/kiellemezták: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__752782-ismere..

Akár így pontozhatjátok is, sőt az még tán jobb is!!!

Köszi! Ja, és nem vagyok már kezdő kutyás. Jó, kennelt is írhattok, csak írjátok oda, hogy onnan van kutyátok, vagy ismerősé, vagy csak úgy írtad, mert mondjuk tetszenek a kutyáik.


2010. ápr. 17. 15:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam, fel sem hozta: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__362012-bullma..

Van elég ellentétes válasz is, de a 2009-12-12 12:28-as elég meggyőző, hisz mindkettővel volt tapasztalata, mint gazdi. :)

2010. ápr. 17. 15:40
 2/6 A kérdező kommentje:

cane corso: [link]

bullmasztiff: [link]

2010. ápr. 17. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak bullis tapasztalatom van, deismerek cane corsót, úgyhogy megpróbálom összehasonlítani: a cane keményebb kutya, kevésbé mamlasz, hetykébb a mozgása is.


A bulli sokkal türelmesebb, nálunk nagyon egy emberes kutya volt, apámnak mindent megcsinált, nekem aránylag szót fogadott, anyámat hülyének nézte. Házőrzésnek nálunk annyiban volt nyoma, hogy azon a lábtörlőn feküdt, amelyik alatt a kulcs volt, úgyhogy terület őrzőnek nem ajánlanám. Nálunk mindekit beengedett, sokszor cikiztük azzal, hogy a betörőnek segítene kiadogatni a holmit :)


Ugyanézrt mindig gondolkodtunk rajta, hogy vajon ha baj lenne, akkor megvédene-e. Egyszer a legjobb barátommal, aki mindig is bejáratos volt nálunk, megpróbáltuk letesztelni. Úgy tettünk, mintha veszekednénk, kiabáltunk, majd megütött a srác. Bagíra (így hívták) azonnal ráugrott, gondolkodás nélkül. Úgyhogy attól nem kell tartani, hogy me, áll ki melletted.


Egyébként én sokkal inkább a masztiffot ajánlom, türelmesebb, könnyebben kezelhető, családcentrikusabb kutya mint a cane corsó szerintem.

2010. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várom a további válaszolókat is.
2010. ápr. 18. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy bullmasztiffal nőttem fel, azóta is az a kedvenc fajtám. Komoly megjelenésű, házőrző kutyus, de bármit meg lehet csinálni vele. Lovagoltunk rajta, húztuk a farkát, a fülét, a pofáját rángattuk, ő meg kb annyira volt vad, mint egy kéthetes borjú :) Imádtam, sokszor vele aludtam a kutyaólban, összebújva, az ő vállán sírtam ki tinédzser lelkem minden szerelmi bánatát, 18 éves koromoig velünk volt. Most is van kutyám, de minden kutyám közül rá gondolok a legnagyobb szeretettel.


Én csak ajánlani tudom, egy igazi tündér a családban, de kifelé olyan erőt sugároz, hogy senki nem mer belépni a kapun, de nem csahol feleslegesen, mert neki elég ha csak odaáll :)


Mi jártunk vele suliba, nagyon kezes volt, tudott láb mellett futni póráz nélkül is, tartotta a tempót, meg minden.


Én nagyon ajánlom, és nagyon sok örömöt kívánok hozzá :)

2010. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2010. máj. 7. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!