Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A idegvérűek nem udnak ugrani?

A idegvérűek nem udnak ugrani?

Figyelt kérdés
hülye kérdés, de rémlik mintha régen láttam volna ugrani hidegvérűeket, így nem értem most. bocsiánat, elég tudatlan vagyok, a tapasztalt lovasoktól elnézést!

2015. máj. 10. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudnak ugrani, ha nagyon muszáj, más kérdés, hogy nem ugratásra valóak. :) És nem is tesz túl jót nekik, ha azt a tömeges testet ugrabugrálásra késztetik... de ettől függetlenül tudnak ugrani, szoktak is néha.
2015. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ó köszönöm a választ! :) azért gondolomegy shire nem ugra bugrál a réten, meg a clydesdadle se nyer ugró versenyt . vicces is lenne. mgegysze r köszi a álvaszt!
2015. máj. 10. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom hidegvérű akart lenni :)

De igen tudnak ugrani, valamilyen szinten mind ló tud. Ha belegondolsz a vadonban is szükségszerű volt néha átugrani dolgokat. Az már más kérdés, hogy mekkorát és hogyan, 140-en nem valószínű, hogy elmenne egy hidegvérű.

https://www.youtube.com/watch?v=NeFwBTXMrxw

Vannak ennél sokkal jobb videók is, de most hirtelen ezt találtam, ha keresgélsz még biztos találsz. :)

2015. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre szokás azt mondani, hogy a tehén is ugrik egy métert, ha megijeszted... :)
2015. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden ló tud ugrani - aki versenyezni szeretne, az nyilván nem hv-t választ, de ettől függetlenül el lehet velük ugrabugrálni, mint minden más lóval.


A szomszédban a nehéz sodrott csont nélkül vitte az 1.50 magas karámot, nem egyszer.

2015. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen kösz a további válaszokat, e kérdést illetően tiszta már a fejem. :) igen, az HIDEGvégrű akart lenni, csak hát ez a fránya billentyűzet...
2015. máj. 11. 21:24
 7/7 anonim válasza:
Igen tud, baratnomnek volt egy noniusz lova es B/3 (120!!!!!!cm) versenyzett vele, es nem kevesset nyert. De persze, egy sodrottnal mas mas lenne
2015. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!