Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknak jelent valamit, ha...

A lovaknak jelent valamit, ha megpusziljuk őket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy jó az nekik, érzik belőle a szeretetet(?) vagy jelent egyáltalán számukra valamit? Vagy csak simán olyan mintha valami véletlenül hozzájuk ért volna? A lovak közt van ehhez hasonló?

Tudom, hogy elég fura kérdés, de előre is köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 23. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
jobban jársz ha inkább megsimogatod, megpaskolod, talán annyit érez egy pusziból hogy rászállt egy légy vagy megérintetted
2015. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatnám, hogy láttam már lovat értékelni, hogy valaki puszilgatja. Ez inkább a mi mániánk, őket teljesen hidegen hagyja.


Állítólag az viszont kialakíthat benne némi érdeklődést és belsőséges viszonyt, ha az orrához hajolsz és rászuszogsz. Azért, mert ők is összedugják az orrukat ismerkedéskor. Én csináltam már, volt amelyik érdeklődve visszaszuszogott, volt amelyik gúvadó szemekkel ledermedt és csak lélegzett nagyokat :D Nem tudom, ebből mennyi igaz, de szerintem vicces.


Illetve ha a baltavágásnál masszírozod (a marja felett egy "bemélyedés" a ló nyakán ), az nagyon jó érzés nekik és szokták szeretni.

2015. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, szuszogni én is szoktam az orrukra. Nagyon vicces egy két ló, hogy reagál rá. De nyilván csomó puszit is adtam már nekik és ez után merült fel bennem ez a kérdés! Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 24. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy puszi, nem igazán tudják hova rakni, de lovak közt is van olyan kapcsolat, mikor összedörgölik az orrukat. De egy mar vagy üstökvargatást jobban kedvelnek. Gondolom már láttál olyat, amikor a a lovak kölcsönösen vakargatják egymást, van, hogy az én lovam is viszonozza, mikor csinálom.

Egy bármilyen lovat ha megpuszilsz az nem fogja tudni mire vélni, de ha pl saját lóval csinálod, mikor már le vannak tisztázva a szerepek, megvan a kölcsönös tisztelet és már összecsiszolódtatok, akkor lehet mély kapcsolat, ahol a ló bizony átérzi a lelkedet és tényleg megkedvelhet.

2015. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!