Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sportpónira western nyereg?

Sportpónira western nyereg?

Figyelt kérdés
Vékonyabb csontozatú lónak nehéz lenne a western nyereg?Hány kiló körübelül egy ilyen nyereg?
2015. máj. 31. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
én régebben a 150 centis shagyámhoz használtam westernt, neki nem volt nehéz. az én nyergem kb 16 kiló volt, én sem vagyok pehelysúlyú, de nem volt gond a lovamnak, vígan elugrándozott velem jókedvében.
2015. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azért egy vékony csontozatú sportpónira nem raknék egy majd 20 kilós nyerget. Nekem is sportpónim van, 140 cm-es, az én nyergem (nem western) 7 kiló, és én a nyereggel együtt vagyok 60 kiló. Ennél több súllyal nem terhelném a lovamat, aki szintén nem a testesebbek közé való. A testsúlyuk 20 %-át bírják el nehézségek nélkül, de ebbe már a nyereg súlyát is bele kell kalkulálni.
2015. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen póni nyereg kell rá, akkor is, ha western, mert mind a markamrának, mind a nyereg hosszának a lóra illőnek kell lennie. Lehet őkat kapni, olcsóbb kategóriában szerintem van választék, de ha megbízhatóan le tudod mérni a lovad markamráját, külföldről biztosan több/komolyabb nyergekből is válogathatsz.
2015. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok ismerősöm van aki pónival(bár inkább welsh pónikkal) westernezik (olyan is aki versenyzik) és semmi bajuk nincs a póniknak a nyeregtől. A western nyereg meg amúgy is jobban eloszlatja súlyt. Ha te alapból nem vagy nehéz akkor szerintem semmi baja nem lesz tőle, de próbáld ki (pl kérj kölcsön egyet) és majd meglátod, hogymennyire van ellene a lónak vagy sem.
2015. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
55kg vagyok,145cm magas a póni.Western nyeregből tudtok ajánlani esetleg valami könnyebb vázas típust?
2015. jún. 3. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!