Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fel lehet nevelni egy 1 hetes...

Fel lehet nevelni egy 1 hetes csikót?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Rokonomék születése után elválasztják a borjakat. Gondolom ez sem lehet nehezebb. Speciális tápszer, és meleg hely mindenképp kell.
2015. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a föcstej a nagyon fontos, de azt gondolom már megkapta. speciális tápszerrel, vagy pótmamával fel lehet nevelni. fontos, hogy egy ilyen idős csikó elég gyakran eszik.
2015. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lovasboltokban, takarmányboltokban lehet venni speckó csikónak való tejport. Tehéntejjel meg egyebekkel fölösleges próbálkozni, mert más a tápanyagösszetétele.
2015. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, de nagyon felelősséggel és lemondással jár. Csikótápszert kell neki venni, illetve napközben sokszor kell cumiztatni, még éjszaka is, mert ugye nem csak akkor szopik, ha éhes, hanem akkor is, amikor szomjas. Legalább annyi figyelem, mint egy kisbaba, ráadásul ő nem sír, ha valamire igénye van. Sokat kell vele lenni, törődni vele. Kell akire támaszkodhat, na és a lótársaság sem árt, de ménesbe nem vinném, mert elverik.

A legjobb lenne keríteni neki egy dajka kancát.

2015. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dajka kanca nélkül is lehet ?
2015. jún. 1. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Anélkül is lehet, de vele könnyebb. Viszont akkor sűrűn kell cumiztatni, főleg ahogy melegszik az idő.

Állatorvossal kell konzultálni.

2015. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én megtettem. Három hónapig gyakorlatilag nem mozdultam ki az istállóból. Az első hetekben a csikó kb.óránként cumizott, ami annyit jelentett, hogy mire megitta az adagját, mehettem készíteni az újabb adag tápszert és pont ihatóra hűlt, mire újra kérte. Arra számíts, hogy hetekig esélyed nincs aludni sem.

Nem teheted a csikót a többiek közé, mert ilyen védtelen pici csikót a többi elveri, viszont kell neki a mozgás, a legelő. Jó hír, hogy annyira hozzád fog szokni, hogy pontosan ugyanúgy megy a hangodra, mint az anyjához. Az enyém szabadon járt a tanyában és környékén, de elég volt elkiáltanom magam, hogy Szellő, gyere cumikázni, akárhol is volt, .már vágtatott hozzám.

Hat hónapig kapta a tápszert (egy vagyon! akár lovat vehettem volna a csikó felnevelési költségén!), de nekem megérte. A világ legkedvesebb, legértelmesebb, legcukibb lova volt.

Sajnos úgy alakult, hogy négy évesen, egy extrém ritka ellési komplikációban méhrepedést kapott, nem lehetett megmenteni. Az ölemben volt a feje, amikor elaludt. Csak négy közös évet kaptunk. . Sose fogom elfelejteni.

2015. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!