Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladtam a lovamat, es most...

Eladtam a lovamat, es most visszaszeretnem vasarolni. Hogy tudnam megkeresni?

Figyelt kérdés

Egy eve eladtam a lovamat anyagi okok vegett de most vissza szeretnem vasarolni.

Kerestem interneten,facebookon,de senki nem tudott segiteni.

Lo utlevele,szarmazasi lapja van.

De chipje nincs.

Valaki tudna segiteni?



2015. jún. 1. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adás-vételi szerződést nem írtatok? Illetve, ha tudod a nevét és az elérhetőségét a vevőnek, akkor miért facebookon keresed? Amikor bejelentkeztek gondolom mobilon és ha csak anyagi okok miatt adtad el, akkor gondolom az új helyét is lecsekkoltad, hogy jó helyre kerül e, mert szerintem ez alap!
2015. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Volt adas veteli.

Helyet is elmentem megnezni mielott elvittek utana meg 3 x voltam megnezni de egyik naprol a masikra eladtak szo nelkul es nem mondjak meg az illetot akinel lehet,lehetett.

Azzal az indokkal hogy nekik mar nincs meg az adas veteli.

Ez az utolso informaciom rola.

Azert kerestem facebookon hatha valaki tud rola valamit,vagy lattak valahol,de semmi

2015. jún. 1. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet azért nem akarják megmondani, mert vagy kupecnek adták, vagy vágóba. Esetleg ide is tehetsz fel képet a lóról, meg ha van fotód a származási lapról/lóútlevél rről akkor arról is. Az ilyen papaírokat mindig érdemes vagy bescannelni vagy lefénymásolni, mert sose tudhatod.

Lóútlevél irodánál érdeklődtél már, hogy nem-e kért valaki átírást?

2015. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagoba nem hiszem,hogy leadtak mert tobbet ert az a lo annal.

Nagyon jo lo volt nagyon jo visszamenokkel.

Hamarabb gondolom en is a kupeces dolgot,mert meg csak 2 eves volt es tudni kellett vele banni,mert nagyon probalgatta a hatarait mindig.

Lehet ezert untak bele,de mar visszairni sem hajlando es a telefont se veszi fel a holgy.

Levan fenykepezve az osszes papirja.

Ma nincsennek a loutlevel irodaba,de holnap elso dolgom lessz oket felhivni.

2015. jún. 1. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Javaslom a közeledben lévő állatvédő szervezetet, ők szerintem tudnak segíteni.
2015. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de bármi történhetett a lóval ami miatt vágóba adhatták pl. eltört a lába, valamitől megvadult és kezelhetetlen lett stb. Nekem nagyon homályosnak tűnik ez az egész a leírtak alapján, de azért remélem megtalálod a lovadat :)
2015. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem homályos, inkább tükrözi a magyar valóságot. Sok lovat adásvételi nélkül adnak el, vagy elhányják, mert minek az, a ló már úgysincs ott, majd a vevő tartogatja, ha akarja (az ő érdeke). Én sem feltétlen tartogatnám három hónapnál tovább, ha nem áll szándékomban a jövőben visszavásárolni.


A lóútlevél iroda talán kiad adatot, talán nem, de én pl. azt mondanám nekik, hogy meg akarom venni a lovat, meg tudják-e mondani, hogy kinek a nevén van, mert a mostani tulaja elhányta a papírjait. Így hátha...

2015. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már ha az illető vette a fáradtságot és átíratta az útlevelet... Ha egy ló hamar gazdát cserél, akkor nem vacakolnak ilyenekkel.
2015. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem csak a magyar valóság. Minden papír nélkül is adnak-vesznek lovakat mindenütt.


Szerintem érdemes a környékbeli lovasboltokat megnézni, hogy van-e kint hirdetés a lóról.

És megmutatni az eladóknak, hogy látták-e régebben.


Esetleg lovasiskolákban is ki lehet tenni képet, hátha valaki hallott felőle. Persze segítene, ha lenne a lovon valami különleges, felismerhető.


Ha tudod, hogy kik adnak el szénát-szalmát, azokat is meg lehet kérdezni.


És a környékbeli állatorvosokat is, hátha hallottak valami valahol, ahol voltak.


Egyszer teljesen véletlenül, csak úgy beszélgetés közben derült ki, hogy egy ló hova került 3.-4. lépésben onnan, ahol volt. Úgy sikerült megtalálni.

2015. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!