Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi széna, szalma fogy...

Mennyi széna, szalma fogy félrideg, de nem legelős tartás esetén?

Figyelt kérdés

A félrideg annyiból fontos, hogy nyitott beállóba szalmázok, tehát nem fogy majd annyi, mint boxos tartás esetén, mivel kevesebbet lesz bent a ló, a széna pedig olyan szempontból érdekes, hogy bár lesz jó fél hektárja a lónak, de idén még biztosan nem fog tudni legeni rajta (valószínűleg sajnos a jövőben sem), viszont állandóan előtte lesz a széna.


Kíváncsi vagyok, hogy van-e itt olyan, aki hasonlóan tartja a lovát és meg tudná írni nekem a havi fogyasztást.


2015. jún. 3. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szalmát úgy számold, hogy nem sokkal kevesebb fgo fogyni, mert hiába nem áll bent egész nap, pisilni mindenképp a szalmára fog, ha trágyázni nem is mindig (de esélyes, hogy azt is :) ).

Széna, ha nem ad libitum adod, akkor kb 1-1,5 kis kockabála fogy naponta, mi amellé kaszálunk zöldet, és gurul a ló (ennél több szénát csak beletapos a földbe).

Ha ad libitum kapja, akkor sem fogy szerintem 2-2,5 kisbálánál több, de persze lova válogatja.

2015. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, hogy írtál, mert kisbálát szeretnék, eddig csak nagykörbálával dolgoztam, de az ugye egyedül kb. lehetetlen...hány kilósak felétek átlagban?


Szalmából nektek mennyi fogy/ló? Nem vagyok amúgy totál analfabéta, láttam már el a saját lovam (boxot béreltünk, meg mellé kicsi pénzt adtunk a takarmányra), de sosem számoltam, miből mennyi fogyott pontosan (plusz ott szénát nem tudtam ad libitum adni).

2015. jún. 3. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!