Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen a lovam? Bővebben...

Miért ilyen a lovam? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves herélt lovam. 7 éve van nálam, soha nem csinált semmi rosszat, birka természetű VOLT. Mostanában mikor hátra megyek hozzá, hogy sétáljunk kicsit a kertben, ugyan úgy követ (szár nélkül is), de mikor nem mellettem jön hanem mögöttem elkezd cirkuszolni, ugrálni, és meg akar rúgni. Már szó szerint félek tőle. Sőt mostanában még el kezdett karót rágni is. Soha nem volt bántva, az előző helyén sem, és nálunk sem. Nem értem mitől lett "ilyen"...

2015. márc. 27. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol és hogyan van tartva a lovad? Van mellette másik ló? Napközben karámozva van? Tágas a karámja, tud benne eleget mozogni? Mennyit dolgozik egy nap és milyen munkát végez?

Leírásod alapján az a benyomásom, hogy kissé túlteng az energiája és minden bizonnyal borzasztóan unatkozik, a karórágás ugyanis általában unalom miatt kialakult rossz szokás.

2015. márc. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is ha a ló bántani akar, akkor azt meg fogod tudni. Ha tényleg le akarna rúgni te már vagy kórházban vagy hullaházban lennél.

Másodszor a karórágás tipikusan rossz tartási körülmény miatt alalkul ki. Óhatatlanul felfigyeltem rá, hoyg egy lóról beszélünk, nem lovakról. Ha tényleg egyedül van, akkor nem kell csodálkozni, hogy megbolondult... Ha társaságban van, akkor meg meg kell nézni mi változott a környezetében.

2015. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
itthon van tartva, hatalmas kert az övé,legelni is tud egész nap, jó minőségű szénát kap, nincs mellette másik ló.
2015. márc. 29. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy nincs mellette másik ló, az hatalmas hiba :(
2015. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyedül tartott ló MINDIG felvesz valami rossz szokást, vagy akár többet is. Van, amelyik nagyon hamar, van, amelyik csak évek múlva kattan meg, de nem véletlen, hogy egyedül lovat tartani nem szabad!

Az, hogy egy nagy kert az övé, édeskevés, ha a mozgása mindössze ennyi. Az alapján, amit írsz, nem igazán lovagolod, csak játszadozol vele otthon - javíts ki, ha tévedek,de a leírásból ez jön le. Egyedül van, keveset mozog - mégis, mit vársz tőle? Örülj, hogy nincs még jobban megkattanva.

2015. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
amennyit tudok foglalkozok vele... Szerintem nem én vagyok egyedül akinek nincs kerete még egy lóra
2015. márc. 30. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj mint a többi válaszoló is mondta, hogy nincs mellette másik ló. A ló társas lény (ménesben is él...) és szüksége van a társakra! Úgy alakulhatnak ki ezek a rossz szokások, hogy egyedül van...
2015. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!