Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglással kapcsolatban...

Lovaglással kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

3 napos nyaralás alatt szeretném -életben először- kipróbálni a lovaglást, majd utána akkor hobbiszinten folytatni is. Eddig azért nem tettem, mert ami elérhető közelségben lenne, az marha drága, augusztusban viszont költözök, és ott több lehetőség lesz.

Tehát, az első alkalommal gondolom kötelező az oktatás, meg hát azzal is kellene kezdeni. Itt például lehet-e egyből terepen kérni, vagy az első csak ilyen "elméleti óra"? Ha felhívom őket, már mehetek is, vagy ezt előre le kell foglalni, vagy mindenhol máshogy van? Illetve, (gondolom ekkor még felszerelést adnak), de milyen ruhában célszerű menni? Általában milyen árakon mozognak az órák? És ciki 22 évesen elkezdeni?



2015. jún. 8. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Normális helyen terepre egy éven belül biztosan nem jutsz ki. Először futószáron fogsz karámban gyakorolni.
2015. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem baj, nyilván normálisan meg akarom tanulni, és túl is akarom élni, csak hallottam egy ismerőstől, hogy őt kivitték a 2. órán. :S
2015. jún. 8. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ahogy az első is írta terepre 1 evig biztosan nem tudsz, nem szabad kimenned ha csak heti 1 alkalommal szeretnel jarni. Első 5-10 alkalommal futoszaron fogsz menni, ott fogod megtanulni a vágtat konnyu, tanugetest, es a jo ülés alapjait. Aztán ha az oktató ugy latja h mar eleg ugyi vagy hozza akkor mehetsz osztályban es ha mar pályán magabiztosan minden jarmodban tutin ülsz akkor kimehetsu az oktatoddal terepre. Az fugg attol h milyen gyorsan jutsz el a terepig attol is h heti Hányszor mész lovagolni, es milyen szinten fejlődsz es milyen az edződ.


2. Mindenképp hívd fel őket es kérj időpontot h mikor tudnal elmenni kipróbálni a lovaglást. Csak ugy ne állíts oda.


3.mindenkepp hosszú laza gatyaba Menj

,es zárt cipőben. Polo az mindegy. Szerintem legyen egy számodra kényelmes rovidujju vagy ujjatlan.

Kobakot adnak ott. Eleg elmenni venni akkor ha mar tulvagy az 5.-8. oradon es latod h ez neked tetszik es akarod csinalni. Szinten kb ilyenkor elmehetsz cipőt venni es labdzarvedot. *(decathlonban vehetsz mindent a lábszárvédő kivételével. ) Cipőből az a gumi teljesen jo hobbira egyet leszamitva h baromi meleg, szoval ha teheted abbol inkabb narna bort vegyél asszem 2000 rel dragabb mint a fekete gumi cipő....


3. Az atlag óradíj kb 2500-3000 ft szokott lenni\ora.

Én 3000 et fizetek egy óráért, bar az én edzőm legalább 30 perccel mindig tovább húzza.


4. nem kicsit sem ciki!!!!!

2015. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Többiek tökéletesen leírták előttem!

Én úgy jártam lovagolni hogy 1/2 óra 2000,- 1 óra 3000,- volt, hogy az az egy óra megvolt másfél is. Most havi 20-25.000 ért lovagolok egy hónapban annyit amennyit szeretnék.

2015. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lovagolni akármikor el lehet kezdeni. Viszont nem mindegy, hogy hol. Ahol jól oktatnak, ott az első pár órán futószáron mész voltige heverderben (nincs nyereg a lovon, hanem egy kapaszkodókkal ellátott széles szíj), és megmutatják a vágtát is. Aztán ha megy kapaszkodás nélkül a három jármód kapsz nyerget is, majd ha abban is biztosan ülsz akkor, mehetsz szabadon karámban.

Hogy ki mennyi idő alatt jut el ide, az függ az ügyességétől és hogy milyen gyakran jár ki, illetve milyen az oktatója. Ha heti egyszer megy az ember, akkor viszonylag lassabban halad.

Akkor jó, ha az első 1-2 óra után pokoli izomlázad lesz, mert akkor tényleg megdolgoztattad az izmaidat.


Az hogy be kell-e jelentkezni vagy elég csak beesni ez lovardafüggő, de a legtöbb oktatónál, főleg nyáron előre kell szólni majd egy héttel, hogy mikor mész legközelebb (célszerű akkor megbeszélni a következőt, amikor lovagolsz).


Felszerelésben a lovardának kötelessége kobakot biztosítani. Viszont, ha komolyan gondolod a lovazást, akkor érdemes abból sajátot venni, mert ki tudja ki hordta, ki izzadt bele előtted (szóval nem túl higiénikus na...)

Nadrágod legyen tapadós, amolyan cicanaci fazon, igen akkor is, ha fiúból vagy. Decatlonban van 5-6 ezer Ft körül alap lovagló nadrág, heti 1-2 alkalomra az is megteszi.

Cipő téren, amíg nem kengyellel lovagolsz, addig akár mezítláb is mehetsz, viszont ha már kapsz kengyelt is, akkor pedig sarkas cipő javasolt, hogy ne tudj túlságosan belecsúszni.


Elméleti dolgokat érdemes szakirodalomból összeszedegetni, pl neten is rá tudsz keresni egy csomó alap dologra, de ha normális az edződ, akkor mindent elmagyaráz.


Normális helyen terepre csak akkor visznek, ha mindhárom jármódban biztosan lovagolsz, magabiztosan tudod irányítani a lovat .

2015. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A többiek nagyon jól leírták. Még valamit hozzátennék: amíg futószáron vagy nem célszerű 1 órát lovagolni, mivel ott vagyon nem tudsz mit csinálni. Inkább kezdj fél órával és ha már eljutottál odáig, hogy szabadon mész akár lovagolhatsz 1 órát is
2015. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2015. jún. 13. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!