Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gerincműtét után lovaglás?

Gerincműtét után lovaglás?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy az egyik barátnőmnek műteni kell a gerincét. Együtt járok vele lovagolni, saját lova is van, már vagy 8-9 éve. Na és ez a gerincferdülés körülbelül 6 évvel ezelőtt kezdett kialakulni nála, azóta folyamatosan romlott, ráadásul mostanában mindig arra panaszkodott, hogy fáj a háta. Már az orvos is megmondta neki, hogy a fűző/gyógytorna itt már nem segít, csak a műtét. Meg említett neki valami olyasmit, hogy a műtét után nem biztos, hogy újra lovagolhat. Igaz ez? Nem fog tudni többé ezután lovagolni? Vagy, majd ez a műtét után eldől? :(

2015. jún. 16. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Műtét után egy darabig semmiképp, utána az orvos megmondja. Szorítok neki!
2015. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főleg gerincműtétnél minden eset egyedi, ezt majd orvos megmondja, mi így, előre, orvosi szakvéleményt, látatlanban biztosan nem fogunk tudni felállítani, de még az orvos se fog biztosat mondani, csak a műtét után pár hónappal. Addig annyit tehettek, hogy reménykedtek.
2015. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudja ezt neked megmondani az internetező pórnép ?
2015. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, egyébként köszönöm a válaszokat. Nem tudom, milyen is egy ilyen gerincműtét, ezért kérdeztem. Meg, hátha valakinek van már ilyennel kapcsolatban tapasztalata.
2015. jún. 17. 12:13
 5/5 anonim válasza:
Nekem 17 éve volt ilyen gerincműtétem. A doki azt mondta, csak óvatosan a sportokkal, de én úgy döntöttem, hogy inkább a saját érzéseimre hagyatkozom. Azóta síoktatóként dolgozom, snowboardozok és szörfözök is. Lovagolni is imádok, de be kell valljam, hogy azzal fel kellett hagynom, mert attól fájt a hátam. Nagyon sajnálom, mert tényleg nagyon hiányzik. Persze a barátnőd is eldöntheti majd magától, csak leírtam a saját tapasztalatomat. 1 évig a műtét után azért nem érdemes próbálkozni... mondjuk nekem volt egy lovasbalesetem 4 hónappal utána, de én elég hülye voltam, ezt nem ajánlanám, de szerencsére vigyáztak rám az égiek.
2015. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!