Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak között élem a napjaim,...

Lovak között élem a napjaim, de én mégis nagyon félek Tőlük. Hogyan próbáljak ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Nincsenek nagyra törő vágyaim, szóval lóhátára sosem ülnék,a napi rutinra gondolok. Néha nekem kell őket kivezetni az istállóból a karámba vagy éppen megetetni őket, megpucolni Őket. De megérzik hogy félek tőlük, és nekem egyáltalán nem fogadnak szót. Kivezetésnél is biztos, hogy kirántják magukat a kezemből. De ha tesóm ott van, akkor mint a kis angyalok olyanok, még akkor is ha én viszem őket vezetőszárral szépen jönnek velem.Szeretem Őket, de valamiért félek is Tőlük, és ezen kéne valahogy túllépnem. Biztos közrejátszik, hogy egyszer láttam hogy egy ló minden előzmény nélkül belerúgott a gazdájába és a mentő vitte el, de ezt meg nem tudom kitörölni.
2015. júl. 1. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlat teszi. Ha sokat leszel közöttük a félelmed enyhülni fog
2015. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha felülnél rá, lehet hogy elmúlna a félelmed.
2015. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is lovak között élek mióta vagyok, de én sosem féltem tőlük úgy voltam vele hogy nem bánt ha én se idegesítem fel, amúgy tényleg ígyvan mondjuk egyszer mikor egy nagyobb csődör mögöttt álltam minden ok nélkül belémrugott és el is kapta az oldalamat de szerencsére csak súrolta nagyobb bajom nem lett de azért fájt, kb mintha kalapáccsal oldalbavernek egy közepes erővel
2015. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is félek tőlük, de nagyon szeretem őket

régebben jártam lovagolni- 2 éven át- és aközben is nagyon féltem

szerintem ezt nem igazán lehet leküzdeni

mondjuk én nem vagyok közöttük olyan gyakran

2015. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért félsz ha nincs rá okod? Ezek gondolkodj el, a lovak nem vadállatok, minden ok nélkül pedig nem szokta a ló rugdosni a gazdáját, legfeljebb te nem láttad hogy volt rá oka... vagy lehetett véletlen, az ember volt rosszkor rossz helyen, a ló megijedt, stb. Az ilyen mindig az ember hibája szokott lenni.

Most más dolog, de sokan hogy rettegnek a cápáktól is, én meg úsztam mellettük többször is egy nyaralás során, amíg nincs rá okuk azok sem bántanak senkit. A lovak meg azért közel sem olyanok mint egy cápa. Csak rá kell jönnöd hogy nincs mitől félned, gondolkodj el rajta. :)

2015. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végülis igen, tudom hogy nem bántanak, de valamiért mégis. Régen a karámba sem mertem bemenni ha kinn voltak, már bemegyek, de félek, hogy mi van ha megrúg, vagy megharap. Mondjuk a harapásról már leszokott, mert egyszer rákiabáltam azóta nem csinálja. Csak azt mondták, hogy amíg érzik rajtam hogy félek addig piszkálni is fognak, és nem fognak Rám hallgatni. :(
2015. júl. 1. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
én is féltem tölük de azt mondták hogy nem bánt én ekkor eröt vettem megamon odamentem meg akartam simogatni hát erre nem megharapott azóta persze többször is megpróbáltam de mindig baleset volt a vége azóta inkább kutyám vann
2015. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lovak csak az agresszív bunkókat tisztelik. (Nem véletlenül van annyi szólásmondásunk a kocsisok gorombaságáról.) Éreztesd velük, hogy utálod őket, és ha valamelyik cicázik veled, rúgj alá!
2015. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!